PAMIĘTAMY ! Uczniowie kl. 1A i 2A w Miejscu Pamięci Narodowej

31.10.2022 19:17

Płyta Sapera to miejsce, które upamiętnia śmierć żołnierzy poległych podczas rozbrajania min na okolicznych polach po zakończeniu II wojny światowej.
      Uczniowie klasy 1A oraz 2A udali się w to miejsce, aby zapalić znicze oraz minutą ciszy oddać hołd saperom. Była to krótka lekcja historii, która przybliżyła uczniom tematykę związaną z wydarzeniami historycznymi najbliższej okolicy.

Klasa 2A na jesiennej wycieczce do lasu

31.10.2022 19:03

Korzystając z piękniej jesiennej aury uczniowie klasy 2A wybrali się na wycieczkę pieszą do pobliskiego lasu. Celem wycieczki była obserwacja krajobrazu oraz przyrody w okresie jesieni a także rekreacja na świeżym powietrzu. Podczas wycieczki dzieci rozpoznawały różne gatunki drzew, omawiały ich wygląd w obecnej porze roku, zbierały jesienne liście. Zapoznały się także ze znaczeniem tabliczki ,,Pomnik Przyrody" widniejącej na okazałym dębie. Wycieczka w naturalnym środowisku była podsumowaniem realizowanego bloku tematycznego ,,W lesie".

Wycieczka była także okazją do poznania  legendy ,, O dębach Świętej Trójcy", która związana jest z tym miejscem, a więc realizowano także treści regionalne. Na zakończenie dzieci chętnie pobawiły się ,,w chowanego" z wykorzystaniem leśnych kryjówek. Pamiątką z wycieczki są piękne kolorowe liście, które zostaną wykorzystane na zajęciach kreatywnych do wykonania makiety lasu.

Klasa 2 a na wycieczce edukacyjnej do Bóbrki i Krosna

13.10.2022 12:20
      Klasa 2 a na wycieczce edukacyjnej
                      Uczniowie klasy 2A z udali się na zaplanowaną całodniową wycieczkę do Centrum Dziedzictwa Szkła w Krośnie oraz do Muzeum Przemysłu Naftowego i Gazowego w Bóbrce. Celem wycieczki było poznanie historii hutnictwa krośnieńskiego oraz przemysłu naftowego i gazowego w regionie podkarpackim.
                  Podczas zwiedzania nieczynnej produkcyjnie huty szkła w Krośnie oraz podziwiania kunsztu pracy artystycznej jej pracowników, dzieci zapoznawały się z pracą hutników oraz ich wyrobami w postaci szła użytkowego oraz artystycznego. Pan przewodnik często odwoływał się do naszej jasielskiej huty szkła specjalizującej się w produkcji szkła witrażowego. Po zakończeniu zwiedzania, dzieci uczestniczyły w warsztatach malowania na szkle, podczas których wykonały ładne i kolorowe prace. Była także możliwość wybicia szklanego medalu.
                  Kolejny punkt wycieczki to muzeum w Bóbrce, gdzie pan przewodnik w ciekawy i przystępny sposób opowiadał dzieciom o przemyśle naftowym oraz o Ignacym Łukasiewiczu, który także związany był z Jasłem. Obecny rok 2022 został ogłoszony Rokiem Ignacego Łukasiewicza, więc nasz pobyt w tym muzeum wpisuje się w jego obchody. Dużą atrakcją były hologramy przedstawiające postać aptekarza oraz wynalazcy lampy naftowej. Jesienna sceneria oraz przyjemna pogoda sprzyjały zwiedzaniu na świeżym powietrzu.
                  Zaplanowano także posiłek w Mc Donald's, co było atrakcją do uczestników wycieczki, gdyż każdy sam zamawiał wybrany przez siebie zestaw oraz musiał wykonać obliczenia pieniężne przy płaceniu za niego. Oczywiście, opiekunowie służyli swoją pomocą.
                  Wycieczka okazała się bardzo kształcąca a przy okazji integrowała dzieci jako grupę i uczyła właściwego zachowania się poza szkołą.
      wychowawczyni Małgorzata Szewczyk

Czy wiesz, co jesz?

10.10.2022 16:17
            Uczniowie klasy drugiej w bieżącym tygodniu realizowali treści dotyczące zdrowego odżywiania się. Na podsumowanie tej tematyki przeprowadzono zajęcia kulinarne, podczas których dzieci przygotowały ,,zdrową przekąskę" według własnych pomysłów. Ponieważ jesień obfituje w różne warzywa i owoce, to właśnie one dominowały wśród przyniesionych przez dzieci produktów. Zapachy roznosiły się po całej klasie, a dzieci nie mogły się doczekać, kiedy będą mogły skonsumować  przygotowane przekąski. Popularnością cieszyły się sałatki owocowe, kanapki oraz surówki. Zdobyta wiedza na temat zdrowego odżywiania zwiększa świadomość dzieci w tym zakresie oraz wpływa na ich właściwe nawyki żywieniowe.

Jesienne recytacje w klasie 2A

10.10.2022 16:16
                      Jesień roztacza swe uroki w przyrodzie, a w klasie drugiej zostało zorganizowane jesienne recytowanie. Uczniowie starali się w aktorski sposób zaprezentować nauczony przez siebie wiersz. Każde dziecko zostało nagrodzone brawami, a wśród recytujących zostali wyróżnieni uczniowie, którzy potrafili ,,zaczarować" słuchaczy. Wystąpienie przed klasową publicznością uczy opanowania oraz oswaja z tremą.

Dzień Chłopaka w klasie 2 A

10.10.2022 16:15
       30 września trzynastu chłopaków z klasy 2A świętowało swój dzień. Koleżanki zadbały o to, aby czuli się docenieni i dowartościowani. Dla każdego z nich został przygotowany spersonalizowany upominek. Zanim go otrzymali, wykazali się zręcznością przy wykonywaniu pompek oraz donośnym głosem podczas śpiewania piosenki. Takie okazje integrują zespół klasowy, pogłębiają więzi koleżeńskie oraz uczą wzajemnego szacunku.

To my - rok później!

10.10.2022 16:14
      Rok temu, będąc uczniami klasy pierwszej, zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcie i w tym roku
      je powtórzyliśmy - dokładnie w tym samym miejscu. Widać, że się zmieniliśmy, ale nadal jesteśmy uśmiechnięci i radośni. Mamy nowego kolegę i koleżanki z Ukrainy, z którymi wspólnie spędzamy czas. Za rok planujemy kolejne zdjęcie!