• Program Poruszających Bajek  o Emocjach
      • Program Poruszających Bajek o Emocjach

• 30.11.2023 13:59
      •  Program Poruszające Bajki o Emocjach to program rekomendowany, dedykowany dla najmłodszych dzieci. Ma na celu wspieranie rozwoju kompetencji emocjonalno- społecznych,wzmacnianie umiejętności rozpoznawania emocji u siebie i innych, wyrażania ich w konstruktywny sposób i regulowania ich natężenia.

Warsztaty są prowadzone przez dwóch trenerów na podstawie autorskich bajek i mają formę  przedstawienia, w których dzieci stają się bohaterami.Zrealizowane zostały w grupie dzieci “Pszczółki”, ”Sowy” oraz w klasie 1 a, 2a.

Poprzez fabułę, instrumenty intuicyjne, improwizację, wspieramy inteligencję emocjonalną naszych najmłodszych dzieci , bo wiemy, jak ważna jest umiejętność rozumienia drugiego człowieka,zdolność poznawcza  do rozumienia emocji swoich  i  cudzych oraz umiejętne zastosowanie jej w życiu społecznym poprzez budowanie relacji.

„Sposób, w jaki mówimy do naszych dzieci staje się ich wewnętrznym głosem” (Peggy O’Mara).

Zapraszamy rodziców,opiekunów do wspólnego zaangażowanie w podjęte przez nas przedsięwzięcie, poprzez rozmowy z dziećmi o emocjach. Razem z dziećmi szukajmy odpowiedzi na wszelkie pytania, by mogły doświadczać emocji w bezpiecznych warunkach, rozpoznawać je u siebie i innych, nazywać i wiedzieć, jak sobie z nimi radzić.