• Wycieczka do lasu kl. 2a

• 29.09.2023 14:20
      • 28 września, korzystając z pięknej, słonecznej, jesiennej pogody dzieci z klasy IIa wybrały się na wycieczkę do lasu, a dokładniej na zajęcia terenowe. Głównym celem wizyty w lesie było przybliżenie dzieciom środowiska przyrodniczego, jakim jest las, zapoznanie dzieci ze zwierzyną i roślinnością tam występującą, rozbudzenie ich potrzeb poznawczych oraz zwrócenie uwagi na różnorodność otaczającego świata. Idąc przez las dzieci pamiętały o kulturalnym zachowaniu się, o tym, żeby nie hałasować i nie zaśmiecać otoczenia, nie łamać gałęzi. Zauważały każde mijane kwiaty, paprotki, rozpoznawały drzewa, słuchały śpiewu ptaków. Dowiedziały się jakie drzewa można zobaczyć w lesie, jak powstaje las, skąd się bierze drewno, jakie zwierzęta można spotkać w lesie. Przypomniały sobie kierunki świata. Po wykonaniu karty obserwacji był czas na piknik i sport. Przed wyjściem z lasu, na zakończenie swojej wyprawy, pamiętały o pozbieraniu śmieci, które skrupulatnie włożyły do worka. Dziękujemy naszym rodzicom, którzy na naszą wycieczkę przygotowali sałatkę owocową oraz upiekli dla nas pyszne babeczki.