Konkursowe pasje w 1a
- 22.10.2018 21:50
Pierwszaki wykazują duże zainteresowanie, propagowanymi przeze mnie ofertami konkursów. Z dumą i zadowoleniem, obserwuję ich zapał z jakim przystępują do wypełniania nadobowiązkowych zadań. Ujawniając swoje artystyczne talenty, licznie podejmują inicjatywę udziału w następujących konkursach :
- Udział w szkolnym konkursie w ramach Dnia Kreatywności “Projekt kropkowego wzoru na koszulkę” - udział całej klasy - II miejsce
- Udział konkursie przeprowadzonym w JDK w ramach “Lekcji Bezpieczeństwa” organizowanym przez Grupę LOTOS we współpracy z Policją i Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego 3 uczniów
- Udział w XI Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym "Słońce, woda i przyroda"pod hasłem "Rejs z Biało-czerwoną", organizowany przez SP 2 w Rzeszowie 7 uczniów
- Udział w XII Przeglądzie Twórczości plastycznej Dzieci i Młodzieży 2018 “Historia Polski pędzlem malowana” organizowanym przez JDK w Jaśle 3 uczniów
- Udział w konkursie edukacyjnym "Szkolne przygody Gangu Słodziaków"organizowanym przez sieć sklepów Biedronka udział całej klasy
- Udział w szkolnym "konkursie na Ziemniaka cudaka" udział 13 uczniów
- Udział w Konkursie plastycznym "Jaślanie w drodze do Niepodległości"pod patronatem Burmistrza Miasta Jasła organizowanym przez Stowarzyszenie Miłośników Jasła i Regionu Jasielskiego udział 5 uczniów
- Udział w XXIV Konkursie Fotograficznym “Jasło - Moje Miasto”organizowanym przez Stowarzyszenie Miłośników Jasła i Regionu Jasielskiego i MDK w Jaśle 3 uczniów
Teraz z niecierpliwością oczekują na ich rozstrzygnięcie!
Wychowawczyni: Halina Nowak
- więcej
Podwójne świętowanie w 1a
- 22.10.2018 21:46
Piątek 12 września rozpoczęliśmy od uroczystego obchodzenia w szkole Dnia Edukacji Narodowej. Z tej okazji odbyła się na sali gimnastycznej uroczysta akademia, były miłe życzenia dla nauczycieli i kwiaty.
Kolejną atrakcją tego dnia był zorganizowany przez nauczycieli i rodziców Piknik "Jest jesienią taki dzień". Zaprezentowaliśmy nasze stroje w kolorach jesieni. Podziwialiśmy zgromadzone na wystawie przepiękne, wykonane przez uczniów stworki “ziemniaki-cudaki”. Uczestniczyliśmy w pląsach i ziemniaczanych dąsach. Braliśmy udział w konkursach, grach i wesołych zabawach z ziemniakiem w roli głównej. Był słodki poczęstunek, grillowana kiełbaska i pieczenie ziemniaków w ognisku. "Ziemniaczany "dzień zaliczyć należy do udanych.
Wychowawca klasy 1a Halina Nowak
- więcej
Obchody Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania z Gangiem słodziaków w klasie 1a
- 22.10.2018 21:41
W ramach Ogólnopolskiej akcji czytelniczej „Czytaj codziennie”, 28 września 2018 r uczniowie klasy 1a uroczyście powitali w swojej szkole Gang Słodziaków. (okazją do spotkania i zaproszenia bohaterów książki Renaty Piątkowskiej był obchodzony 29 września Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania).
28 września odbył się wstępny etap przedsięwzięcia. Spotkanie w tym dniu miało następujący przebieg:
- Poznanie przez uczniów warunków uczestnictwa w Konkursie edukacyjnym "Szkolne przygody Gangu Słodziaków" którego fundatorem jest sieć sklepów Biedronka, a którego celem jest budowanie nawyku codziennego czytania wśród uczniów klas 1-3 i rozbudzanie pasji czytania.
- Przystąpienie do udziału w konkursie, poprzez grupową rejestrację klasy przez nauczyciela.
- Rozdanie uczniom materiałów motywacyjnych - mini-albumów i naklejek inspirujących do codziennego głośnego czytania (dokumentujących, że dziecko czyta również w domu – przynajmniej przez 10 minut każdego dnia)
- Poznanie przez uczniów wyglądu głównych bohaterów książki R Piątkowskiej "Co się stanie na leśnej polanie, czyli wesołe przygody Gangu Słodziaków” na podstawie ilustracji zawartych w książce i porównywanie ich wyglądu z przyniesionymi przez dzieci demonstrowanymi maskotkami.
- Poznanie przygód słodziaków na podstawie tekstu głośno czytanej przez nauczyciela książki Renaty Piątkowskiej "Co się stanie na leśnej polanie czyli wesołe przygody Gangu Słodziaków".
- Przystąpienie do samodzielnego wykonania prac plastycznych /konkursowych/ - czyli tworzenia przez uczniów własnej historii dalszych losów Gangu Słodziaków nazwanej zabawnie w naszej szkole “Szkolne przygody gangu słodziaków u dzieciaków w szóstce” (SP 6 do której chodzą dzieci, wchodzi w skład Zespołu Szkół Miejskich nr 1 w Jaśle)
- wysłanie prac konkursowych drogą elektroniczną do organizatorów
3 października odbył się finał Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania połączony z zabawą integracyjną wszystkich uczestników spotkania.
3 października radio z leśnego gaju (w sali gimnastycznej została wykonana dekoracja, tematycznie nawiązująca do wspomnianej scenerii) z udziałem słodziaków, wspierających Ogólnopolską akcję czytelniczą, nadało audycję, która była podsumowaniem Szkolnych Obchodów Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania w Zespole Szkół Miejskich nr 1 w Jaśle, w skład którego wchodzi SP nr 6. Wspólna zabawa integracyjna uczniów z klas 1-3 (klasa 1a, 2a,2b) miała na celu promowanie idei głośnego czytania, rozwijanie już od najmłodszych lat zainteresowań czytelniczych, oraz zwrócenie uwagi na konieczność czytania dzieciom, aby obudzić w nich zamiłowanie do sięgania po książkę.
Spotkanie uświetnili zaproszeni goście, którzy w towarzystwie bohaterów książki Renaty Piątkowskiej pod tytułem „Co się stanie na leśnej polanie czyli wesołe przygody gangu słodziaków” oraz literatury dziecięcej, uczestniczyli w pełnej niezapomnianych wrażeń, szkolnej przygodzie.
Na wstępie wszyscy z wielkim entuzjazmem wysłuchali wiersz J.Tuwima „Ptasie radio” w wykonaniu strażniczki lasu, która zaprosiła wszystkich milusińskich do wspólnej zabawy. Po krótkiej chwili w pięknych kreacjach, na polanę zaczęły stopniowo przybywać główne postaci książki R.Piątkowskiej: zajęczyca Zuzia, jeż Jerzyk, ryś Rysio, bóbr Borys, lis Lucek i sowa Zosia, które wspólnie z dziećmi zaczęły najpierw psocić a potem się z nimi bawić. Wielką euforię zachwytu i uśmiechu wywołali nowi bajkowi bohaterowie książki R Piątkowskiej, był to słoń Stanisław i misia Maja, którzy na polanie pod starym dębem, w towarzystwie gangu słodziaków wysłuchali historii o zajęczycy Zuzi, którą przeczytała dyrektor SP nr 6 w Jaśle. Czytelniczą zabawę, umilały wszystkim atrakcyjne zabawy ruchowe prowadzone pod wyjątkowo miłym nadzorem słodziaków. Wpadające w ucho piosenki “Chodź poznaj Gang słodziaków” i “Zwariowanka”, których wokal dzieci mogły słuchać i choreografię mogły obserwować i naśladować z tablicy interaktywnej, coraz bardziej ośmielały ich i stawały się okazja do zdobywania przez słodziaków coraz pokażniejszej wokół siebie gromadki przyjaciół. W myśl starego przysłowia, które mówi, że „Kto znalazł przyjaciela, ten skarb znalazł,” do grona “zaprzyjaźnionych” dołączyła również obecna na spotkaniu grupa nauczycieli, która w ramach podsumowania akcji, zabrała wszystkich - zarówno słodziaki jak i dzieciaki w niezapomnianą podróż do świata wyobraźni, czytając wszystkim, wspólnie i głośno wiersz J. Tuwima ”Lokomotywa” .
Obchody Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania z Gangiem słodziaków były okazją do kreatywnych działań zarówno organizatorów jak i wszystkich obecnych uczestniczących w spotkaniu uczniów, były również rewelacyjnym sposobem do odkrywania w każdym dziecku wielu talentów, wyzwalania inwencji twórczej a także integracji całej społeczności szkolnej.
Galeria: Słodziaki w Ia- więcej
„100 pozdrowień na 100-lecie Niepodległości od pierwszaków” i udział klasy w innych akcjach
- 22.10.2018 21:33
W związku z obchodami setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, pierwszaki ochoczo włączyły się do ogólnopolskiej akcji „100 pozdrowień na 100-lecie Niepodległej”.
Dziesięciu szkołom w dziesięciu miejscowościach Polski prześlą kartki z pozdrowieniami z okazji 100 Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Będą propagować w ten sposób swoją szkołę i miasto, ponieważ kartki z pozdrowieniami zawierają krótką notkę informującą o nadawcy, a widokówki przedstawiają miejscowość, z której dzieci pochodzą.
Autorem projektu pocztówki, którą uczniowie wyślą jest Zosia Żyra - uczennica klasy 1a. Ilustracja na pocztówce przedstawia szkic obiektu, który znajduje się nieopodal parku miejskiego przy ul. Staszica w Jaśle, obok budynku sądu. Obiekt , o którym mowa to Pomnik Armii Krajowej, o którym często mówi się też „W hołdzie Żołnierzom Armii Krajowej”. Stanął on w tym miejscu żeby upamiętnić akcję żołnierzy Kedywu Podokręgu Armii Krajowej Rzeszów, którzy w nocy z 5 na 6 sierpnia 1943 roku uwolnili z niemieckiego więzienia około 180 więźniów (66 politycznych i blisko 120 innych).
Chętni uczniowie z klasy 1a biorą również udział w akcji ”Zbiórki baterii”, oraz “Zakręconej akcji” , która polega na zbiórce przez cały rok plastikowych nakrętek, z przeznaczeniem na leczenie Kacperka .
Z wielkim entuzjazmem uczniowie włączyli się również do udziału w dwóch akcjach charytatywnych prowadzonych na terenie szkoły w ramach działalności szkolnego wolontariatu :
- “Adopcja serca przez uczniów SP 6 dla Adrianny Carla z Kamerunu”, która polega na dobrowolnej zbiórce pieniężnej z przeznaczeniem na pomoc i naukę dziewczynki w Kamerunie( uczniowie w krótkim czasie zebrali 93 złote 2 grosze)
- Akcja "Galaretka" - w której za utarg za zakupione przez dzieci “galaretkowe desery” - zostanie dofinansowanie leczenie osoby takiej pomocy potrzebującej. Pierwszaki przynoszą również suche galaretki w proszku, z których dopiero desery zostaną przygotowane do konsumpcji. Do chwili obecnej udało im się zgromadzić 60 opakowań galaretek.
- więcej
11 września - koktajlowy poranek w 1a
- 22.10.2018 21:29
Dzisiejszy poranek rozpoczęliśmy niecodziennie, bo od wspólnego przygotowania owocowych koktajli, w ramach realizacji założeń projektu edukacji żywieniowo-kulinarnej “Dobrze jemy ze szkołą na widelcu” . Cyklicznie odbywające się w naszej klasie warsztaty kulinarne zyskują coraz większą popularność. Wieść o dzisiejszych zajęciach wywołała wśród dzieci wielką euforię. Zwolennikom zdrowego żywienia na samą myśl o koktajlach aż ślinka pociekła.
Galeria: Koktajlowy poranek- więcej