• Zbiórka zużytych baterii w przedszkolu

• 17.06.2019 10:40
        • Nasze przedszkole wzięło udział w XXI już edycji konkursu "Zbiórka zużytych baterii". Przedszkolaki łącznie zebrały 4164 baterie.
          Pierwsze miejsce zdobyła Laura Warżel 610 sztuk
          Drugie miejsce Olivier Lejkowski 450 sztuk
          Trzecie miejsce Hubert Brągiel 395 sztuk
          Zwycięzcy otrzymali nagrody  i pamiątkowe dyplomy. Gratulujemy
        • II miejsce w XXI edycji konkursu “Zbiórka zużytych baterii”

• 17.06.2019 10:36
        •  Dbamy o środowisko!
          Nasza szkoła zajęła III miejsce w XXI edycji konkursu “Zbiórka zużytych baterii” w kategorii “Najlepsza szkoła podstawowa i zespół szkół”. W zbiórce wyróżnili się:

I miejsce - Gabriela Sanocka kl. VII

II miejsce - Kacper Kmiecik kl. V b

III miejsce - Marek Putlak kl. V b

!Gratulujemy

Wręczenie nagród odbyło się 13 czerwca 2019 r. w Jasielskim Domu Kultury.

Pamiętajmy - zużyte baterie to odpady niebezpieczne. Nie wolno wyrzucać ich do kontenerów przeznaczonych na odpady komunalne.

Zapraszamy do następnej edycji konkursu!

• II miejsce w Family Cup

• 17.06.2019 10:14
        • Hubert Matiaszewski po raz kolejny odniósł sukces w Mistrzowstwach  Family Cup w pływaniu.
           Zajął II miesjce w swojej kategorii.
          Gratulujemy sukcesu!
        • Grzegorz Łapanowski z Fundacją "Szkoła na widelcu" w naszej szkole!

• 06.06.2019 14:02
        • Uczniowie klasy 2b
          Szkoły Podstawowej nr 6 w Zespole Szkół Miejskich  nr 1 w Jaśle
            zostali
          zwycięzcami II edycji Ogólnopolskiego programu edukacyjnego „Dobrze jemy ze szkołą na widelcu, w którym brało udział 1500 szkół z całej Polski.
          Wygraną odebrali 4 czerwca w naszej szkole !!!

Nagrodą dla uczniów biorących udział w programie był wspaniały pokaz kulinarny oraz warsztaty kulinarne prowadzone przez Fundację „Szkoła na Widelcu” a także jej założyciela Grzegorza Łapanowskiego - znanego kucharza, założyciela Fundacji, jurora oraz prowadzącego polską edycję „Top Chef”, który na co dzień zajmuje się promocją dobrej żywności oraz idei zdrowego, dobrego, naturalnego, świeżego i sezonowego żywienia.
          W pokazie brały udział Biedroneczki z naszego przedszkola oraz uczniowie klas 1a, 2a i 2b.

Klasa 2b otrzymała również sprzęt kulinarny do prowadzenia warsztatów o wartości 6000 zł, fartuchy dla uczniów i mrożonki do gotowania, lunchboxy, skrzynki z ziołami, zestawy orzechów i bakalii,  plakaty edukacyjne.  Nagrodę - warsztaty kulinarne dla nauczyciela w Warszawie „Edukator kulinarny” otrzymała również koordynatorka programu a także wychowawczyni klasy 2b pani Małgorzata Mroczka.

Uczniowie klas 1a, 2a i 2b przez cały rok  regularnie i aktywnie uczestniczyli w proponowanych przez Fundację  zajęciach edukacyjno-kulinarnych, które realizowali pod czujnym okiem swoich wychowawców: Haliny Nowak, Aleksandry Sokołowskiej i Małgorzaty Mroczki  przy dużym wsparciu i zaangażowaniu rodziców oraz zapraszanych specjalistów zdrowego żywienia.  Z realizacji kulinarnych zadań na mapie dobrych praktyk Fundacji umieszczane były liczne i obszerne relacje fotograficzne i filmowe.

Realizacja programu w naszej szkole  zaowocowała zdobyciem wielu umiejętności kulinarnych, poszerzyła wiedzę, świadomość dotyczącą prawidłowego i mądrego bilansowania posiłków  a przede wszystkim pozwoliła zaszczepić w dzieciach miłość do dobrego jedzenia.

Finał konkursu- pokaz kulinarny Grzegorza Łapanowskiego
          Warsztaty kulinarne dla 2b z Fundacją "Szkoła na Widelcu"

Wszystkim uczniom, nauczycielom i rodzicom, którzy uczestniczyli i pomagali w realizacji  programu  bardzo dziękujemy i serdecznie gratulujemy!
          Jesteśmy z Was bardzo dumni!

Oczywiście nie odpuszczamy i bierzemu udział w III edycji programu yessmiley