Wolontariat w naszej szkole

17.05.2017 15:40

Uczennice klasy V: Natalia Najbar, Gabriela Sanocka, Katarzyna Biernacka oraz Julia Gorczyca pod opieką pani Katarzyny Borowiec rozpoczęły w naszej szkole działalność wolontariatu.

Ich pierwszą inicjatywą była zbiórka produktów na rzecz opuszczonych zwierząt przebywających w schronisku.

W zbiórkę chętnie włączyli się uczniowie szkoły oraz przedszkola. Udało się zebrać ponad 80 kg suchej karmy, ponad 30 puszek przysmaków dla psów i kotów, gryzaki, smycze, szczotki, obroże, koce.

Cieszymy się, że nasi uczniowie wykazali się ogromną empatią i wrażliwością. Dziękujemy dzieciom i rodzicom za zaangażowanie i chęć niesienia pomocy opuszczonym zwierzętom.

Zebrane produkty przekazane zostały do jasielskiego przytuliska, za co uczennice otrzymały podziekowanie od kierownika Wydziału Gospodarki Odpadami w Jaśle pana Marcina Gustka.

Otrzymana karma pozwoli zaoszczędzic pieniądze, które przeznaczone będą zna zakup nowego kojca dla psów.

Gratulujemy uczennicom pomysłu i zaangażowania w akcję, rodzicom za pomoc, a wszystkim darczyńcom dziekujemy za ogromne serce!

Wolontariat-przestrzeń czynienia dobra

17.05.2017 15:38

Galeria zdjęć: https://goo.gl/photos/PbJCuzZ1ccRZqDNH9

W dniu 6 grudnia delegacja uczniów z klas 4-6 oraz  nauczycieli reprezentowała naszą szkołę na Ogólnopolskiej konferencji pod nazwą „Wolontariat – przestrzeń czynienia dobra”, która odbywała się w Centrum Wystawienniczo – Kongresowym w Rzeszowie. Patronat nad konferencją objęło Ministerstwo Edukacji Narodowej, Wojewoda Podkarpacki oraz Marszałek Województwa Podkarpackiego.

Celem konferencji było spotkanie się uczniów, nauczycieli, dyrektorów szkół i opiekunów szkolnych kół wolontariackich oraz wymiana doświadczeń w obszarze szeroko pojętych działań wolontariatu. Uczestnictwo w tym niecodziennym spotkaniu w znaczny sposób poszerzyło naszą wiedzę na temat akcji, imprez, projektów i niezliczonych działań na rzecz bezinteresownej pomocy innym. Mieliśmy okazję do wysłuchania ciekawych wykładów; wzięliśmy udział w panelu tematycznym „Wolontariat – o sztuce dzielenia się”; obserwowaliśmy debatę Okfordzką nad tezą „Wolontariat nie jest bezinteresowny”.

Była też okazja do zwiedzania stoisk szkół, stowarzyszeń i fundacji, które na co dzień zajmują się wolontariatem i pokazują przykłady pomocy potrzebującym. Wiele zdań i stwierdzeń, które usłyszeliśmy podczas konferencji wzbudziło w nas refleksje i przemyślenia. A oto przykład jednego z nich: Nie musimy mieć pieniędzy by móc kogoś obdarować….możemy obdarować uśmiechem, podać dłoń, podzielić się czasem, okazać przyjazny gest.

Konferencja z pewnością stanie się inspiracją dla wielu do sięgania do wnętrz swoich serc w niesieniu dobra innym, bardziej potrzebującym od nas ludziom.