Zbiórka nakrętek - akcja charytatywna #razemdlaMarysi

29.11.2022 12:13
      ZBIÓRKA NAKRĘTEK Nasza szkoła w ramach wolontariatu włączyła się w akcje charytatywno – ekologiczną ,, Zbieramy nakrętki razem dla Marysi”. Uczniowie bardzo zaangażowali się w zbiórkę, chętnie przynosili nakrętki, które zostały przekazane do komitetu społecznego ,,Dla Marysi”. Zebrane fundusze ze sprzedaży nakrętek, pozwolą na częściowe pokrycie leczenia i rehabilitacji ciężko chorej Marysi, która toczy walkę z wielkim przeciwnikiem jakim jest rak. Serdecznie dziękujemy dzieciom i ich rodzicom za wyrażenie chęci wzięcia udziału w tej cudownej akcji niesienia pomocy drugiemu człowiekowi i możliwości dawania dobrego przykładu dla młodego pokolenia.
      Dziękujemy Wszystkim, którzy wsparli naszą akcję.
      Opiekun wolontariatu Klaudia Bora

Akcja charytatywna,, Szkoło Pomóż i Ty"

29.11.2022 12:05
      Projekt charytatywny ,, Szkoło Pomóż i Ty” Nasza szkoła jak co roku bierze udział w akcji charytatywnej ,,Szkoło Pomóż i Ty” zorganizowanej przez Fundację na Rzecz Osób Niewidomych i Niepełnosprawnych ,, Pomóż i Ty”. Dziewczynka z wieloma chorobami wrodzonymi m.in. małogłowie, wadą serca, dziecięcym porażeniem mózgowym, padaczką oraz korową wadą wzroku potrzebuje pomocy. Postanowiliśmy włączyć się w akcje i pomóc 9-letniej Patrycji Ryś. W przeciągu dwóch miesięcy członkowie Szkolnego Koła Wolontariatu rozprowadzali cegiełki w postaci pomocy naukowych , z których pieniądze zostały przeznaczone na rehabilitację, terapię oraz na zakup niezbędnego sprzętu dla dziewczynki. Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom , nauczycielom i pracownikom szkoły za przekazanie darowizny na ten szczytny cel Zebraliśmy łącznie 600,60zł. To była lekcja wychowawcza dla każdego z Nas…
    • Adopcja serca - Adriana i Prince

26.09.2019 15:37

Dzięki otwartym sercom uczniów oraz nauczycieli naszej szkoły podjęliśmy Adopcję Serca kolejnego dziecka. Prince to 6 letni chłopiec z Kamerunu, który dzięki naszemu  wsparciu finansowemu będzie mógł uczęszczać do szkoły, korzystać z dożywiania oraz opieki medycznej.

W Adopcji Serca od 3 lat wspieramy również Adriannę Carlę, która obecnie ma 9 lat. Z informacji które uzyskaliśmy wiemy, że Adrianna bardzo dobrze się uczy.

Cieszymy się, że Adrianna i Prince stali się częścią naszej szkoły pomimo dzielącej nas odległości.

Więcej informacji o Adopcji Serca na stronie: http://misje.michalitki.pl/adopcja-serca/

Dziękujemy wszystkim uczniom i nauczycielom za dar serca dla Adrianny i Princa.

„ZAKRĘCONA AKCJA” DLA SZESCIOLETNIEGO KACPERKA

17.06.2019 09:33

W roku szkolnym 2018/2019 w naszej szkole zebrano dla niepełnosprawnego Kacperka  333  967   plastikowych zakrętek, które przekazano Rodzicom dziecka.

Fundusze uzyskane ze sprzedaży tych zakrętek  są wykorzystane na rehabilitację chłopca. Jako koordynator akcji dziękuję wszystkim UCZNIOM, ICH RODZICOM, NAUCZYCIELOM I PRACOWNIKOM SZKOŁY  za udział w akcji. Dla większości uczestników tej akcji przygotowane zostały podziękowania.

Najwięcej zakrętek zebrali:

Wojciech Gliwa z klasy 4a       -  22 208 sztuk

Emilia Wickowska z klasy 2b   -  21 038 sztuk

Łukasz Dyląg z klasy 4a            -  17 000 sztuk

PODSUMOWANIE

„ZAKRĘTKI DLA KACPERKA”

KLASA

ILOŚĆ

MIEJSCE

1A

2A

4A

IX

5A

6A

7A

8A

X

RAZEM:  333 967                                      Galeria:    Zakręcona akcja

SŁONECZNYCH WAKACJI!!!

Koordynator akcji: Małgorzata Mroczka

Serce dla Afryki.

12.03.2019 09:30
      W ramach akcji charytatywnej „Adopcja serca” zorganizowaliśmy zbiórkę artykułów szkolnych  oraz innych dla dzieci z Afryki , pod nazwą „Serce dla Afryki”. Ponieważ wysyłka paczki jest dość kosztowna w ”tłusty czwartek” członkowie szkolnego wolontariatu rozprowadzali wśród uczniów pączki. Uzbieraliśmy kwotę 170 zł, która pokryje koszty wysyłki. Dziękujemy!
      Galeria: Serce dla Afryki