„Więcej szczęścia jest w dawaniu aniżeli w braniu”,

01.02.2019 10:46
      Po raz kolejny Szkoła Podstawowa Nr 6 w Jaśle włączyła się w akcję charytatywną w ramach 27 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku reprezentowały nas wolontariuszki z klasy VII Gabriela Garbacik oraz Natalia Najbar, które kwestowały dla orkiestry. Społeczność szkolna jest dumna, że kolejny raz mogła być częścią tej wspaniałej akcji niosącej pomoc tak wielu ludziom.
      Celem tegorocznej akcji było pozyskanie środków finansowych dla „Dzieci małych i bez focha”, na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych.

Ze słodyczami w Domu Dziecka bądźmy #RazemNaŚwięta

14.12.2018 14:14

W tym roku, po raz kolejny Szkolne Koło Wolontariatu zorganizowało zbiórkę słodyczy dla  dzieci z Domu Dziecka w Wolicy.
      Uczniowie naszej szkoły bardzo chętnie biorą udział w akcjach charytatywnych i co najważniejsze – rozumieją cel i czują potrzebę organizowania takich akcji. O zaangażowaniu świadczy duża ilość słodyczy, którą zawieźliśmy do podopiecznych Domu Dziecka. Zostaliśmy bardzo mile przyjęci, za co dziękujemy szczególnie pani dyrektor Renacie Pięcie. Były wspólne rozmowy, zabawy, chwile radości, słodkości i wzruszeń.

Za rok na pewno się spotkamy!

Wolontariat w szkole- przydatne publikacje MEN

05.12.2018 08:54

„Poradnik wolontariat szkolny” przeznaczony jest dla uczniów. Ma charakter przewodnika, który prowadzi ucznia po zagadnieniach wolontariatu. Tłumaczy, czym jest, jakie są jego zalety i przedstawia zadania ucznia angażującego się w wolontariat.

Wolontariat szkolny. Poradnik dla nauczycieli, dyrektorów i rodziców” przybliża zasady organizacji szkolnego wolontariatu zgodnie z zapisami prawa oświatowego. W poradniku znalazły się informacje m.in. o: Radzie wolontariatu, obowiązkach dyrektora i opiekuna wolontariatu czy współpracy szkoły z organizacjami  pozarządowymi. Broszura zawiera także przykładowy scenariusz zajęć oraz ćwiczenia dla uczniów różnych grup wiekowych. Poradnik ma zachęcić młodych ludzi do aktywności wolontariackiej i przedstawia korzyści płynące z angażowania się w tę formę pomocy innym.

Zachęcamy do zapoznania się z publikacjami oraz aktywnego włączania się w działania wolontariatu szkolnego i w swoich lokalnych społecznościach.

Pomagamy!

31.10.2018 13:46
      Przez cały wrzesień i październik  prowadziliśmy akcję zbiórki owocowych  galaretek. W każdy wtorek i czwartek uczennice należące do Szkolnego Koła Wolontariatu  sprzedawały na przerwach galaretki, które wcześniej osobiście przygotowywały.
      Uzyskane pieniążki powędrują do ciężko chorej mamy naszej koleżanki ze szkoły. Cieszymy się, że przynajmniej w taki sposób możemy pomóc potrzebującym.
      Galeria: Pomagamy

Adrianna - kontynuacja adopcji serca

26.10.2018 12:35

Adrianna Carla to 6-letnia dziewczynka, mieszkająca w Kamerunie, która została objęta Adopcją Serca przez uczniów naszej szkoły w ubiegłym roku szkolnym.
       Dziewczynka dzięki naszej pomocy finansowej będzie mogła kolejny rok uczęszczać do szkoły ale też korzystać z dożywiania oraz opieki medycznej.

Cieszymy się, że Adrianna stała się częścią naszej szkoły pomimo dzielącej nas odległości.

Więcej informacji o Adopcji Serca na stronie: http://misje.michalitki.pl/adopcja-serca/

Dziękujey wszystkim uczniom i nauczycielom za dar serca dla Adrianny.