• Zdrowe śniadanie w II a

• 19.11.2018 09:47
        • Tego dnia uczniowie mieli możliwość przygotować śniadanie w nieco innej formie niż zwykle.Najpierw wszyscy dowiedzieli się, co oznacza kulinarne pojęcie Szwedzki stoł.Potem rozpoczęły sie przygotowania.
          Każdy był odpowiedzialny za kolejny etap. Wreszcie przyszedł czas na degustację różnych warzyw, wędlin,serów i pieczywa. Każdy mógł skomponować kanapkę według własnego smaku.

To był smaczny i zdrowy dzień!!!
          Galeria:Zdrowe śniadanie w IIa

• Wzorowi piesi z IIa

• 02.10.2018 14:50
        • Uczniowie klasy II a bardzo cieszyli się, że nadszedł ten dzień. Czekał ich praktyczny egzamin. Musieli udowodnić, że umieją przechodzić przez jezdnię w oznakowanych miejscach oraz tam, gdzie trzeba się bardzo skupić i uważać.
          Przechodzenie po pasach czy korzystanie z sygnalizacji świetlnej okazało się bardzo łatwym zadaniem. Również bez żadnych problemów drugoklasiści poruszali się po drodze bez chodników i przechodzili tam, bardzo uważnie , na drugą stronę jezdni. Wszyscy zdali egzamin na szóstkę i zasłużyli na odznakę wzorowego pieszego. Nagrodą za aktywne uczestnictwo w zajęciach był upominek od PZU, który sprawi, że korzystanie przez dzieci z drogi będzie jeszcze bardziej bezpieczne.

Galeria: Wzorowi piesi z IIa

• Dzień Chłopaka w II A

• 02.10.2018 14:21
        • To był dzień pełen wrażeń. Najpierw dziewczynki, w tajemnicy przed chłopakami przygotowały w wielkim pudełku prezenty. Potem było wielkie oczekiwanie. Chłopcy nie mogli się doczekać. Co to będzie?
          Wreszcie przyszedł czas na życzenia oraz zgadywanie, co może być schowane w kolorowym prezencie z dużą kokardą! Po wielu próbach, zgadywankach i domysłach  okazało się, że nasi sportowcy, wielbiciele gry w piłkę nożną otrzymali piłkę!  Oczywiście były też słodkości dla całej klasy. Chłopakom było bardzo miło, że w tak ważnym dla nich dniu odwiedziły ich starsze koleżanki z samorządu, które też złożyły życzenia i poczęstowały ich słodkimi lizakami. W klasie panował wesoły nastrój, a niesamowite zadania, które musieli wykonywać chłopcy podczas zabawy, powodowały salwy śmiechu.

Wszystkiego dobrego, CHŁOPAKI!
          Galeria: Dzień Chłopaka 2a

• Las- zajęcia w terenie

• 28.09.2018 14:51
        • W piękny, słoneczny ranek klasa 2a i 2b udały się na wycieczkę do lasu przy ul. Niegłowickiej w Jaśle. Wycieczka była zaplanowana na kilka godzin, więc dzieci bardzo się cieszyły, że nie muszą przynosić tornistrów.
          Galeria: Wycieczka do lasu

„Dzień bez tornistrów”, a tak wielu rzeczy się uczyły. Obserwowały zmiany zachodzące jesienią w przyrodzie. Poznały trzy warstwy lasu. Rozpoznawały drzewa po pniu, po wyglądzie kory, koronie drzew, liściach i owocach. Zapoznały się ze strukturą kory drzew poprzez kalkowanie jej kolorową kredą. Rozpoznawały rośliny podszytu i runa leśnego. Udało się im znaleźć mimo suszy w lesie  prawdziwki i kozaki. Zauważyły również grzyby trujące - muchomory czerwone. Dostrzegły wiewiórkę skaczącą z gałęzi na gałąź. Podziwiały włochatą gąsienicę i odetchnęły z ulgą, gdy przejeżdżający leśną drogą samochód sprytnie ją ominął. Z uwagą wysłuchały legendy o „Świętej Trójcy”, którą ciekawie przedstawił Mateusz z klasy 2a.

Na takiej wycieczce pojawił się element każdej z edukacji, nawet matematycznej, gdyż uczniowie metrem krawieckim mierzyli obwody drzew.  A aktywności fizycznej mieli najwięcej, ponieważ pokonywali naturalny tor przeszkód.

Uśmiechnięci i zadowoleni wrócili do szkoły.