• Las- zajęcia w terenie

• 28.09.2018 14:51
      • W piękny, słoneczny ranek klasa 2a i 2b udały się na wycieczkę do lasu przy ul. Niegłowickiej w Jaśle. Wycieczka była zaplanowana na kilka godzin, więc dzieci bardzo się cieszyły, że nie muszą przynosić tornistrów.
        Galeria: Wycieczka do lasu

„Dzień bez tornistrów”, a tak wielu rzeczy się uczyły. Obserwowały zmiany zachodzące jesienią w przyrodzie. Poznały trzy warstwy lasu. Rozpoznawały drzewa po pniu, po wyglądzie kory, koronie drzew, liściach i owocach. Zapoznały się ze strukturą kory drzew poprzez kalkowanie jej kolorową kredą. Rozpoznawały rośliny podszytu i runa leśnego. Udało się im znaleźć mimo suszy w lesie  prawdziwki i kozaki. Zauważyły również grzyby trujące - muchomory czerwone. Dostrzegły wiewiórkę skaczącą z gałęzi na gałąź. Podziwiały włochatą gąsienicę i odetchnęły z ulgą, gdy przejeżdżający leśną drogą samochód sprytnie ją ominął. Z uwagą wysłuchały legendy o „Świętej Trójcy”, którą ciekawie przedstawił Mateusz z klasy 2a.

Na takiej wycieczce pojawił się element każdej z edukacji, nawet matematycznej, gdyż uczniowie metrem krawieckim mierzyli obwody drzew.  A aktywności fizycznej mieli najwięcej, ponieważ pokonywali naturalny tor przeszkód.

Uśmiechnięci i zadowoleni wrócili do szkoły.