• Jogurtowy przekładaniec

• 08.05.2019 16:51
        • Dzisiaj okazało się, że klasa 2 a to mistrzowie w wykonywaniu deserów. Wszyscy  znają dokładnie zasady postępowania podczas prac kulinarnych: miejsca pracy wzorowo przygotowane, produkty ułożone,warunki higieniczne sprawdzone.
          W klasie unosi się zapach wiśni, co powoduje wzrost apetytów. Każdy uczeń, według swoich ulubionych smaków, przygotowuje więc jogurtowy przekładaniec-naturalny jogurt i wiśnie.
          Na wierzchu deseru pięknie wyglądają pokrojone brzoskwinie, płatki migdałowe, wiórki gorzkiej czekolady,rodzynki,suszone śliwki i borówki.
          Do wyboru do koloru-według smaku!
          Deser jest pyszny i bardzo zdrowy!!!
          Galeria: Jogurtowy przekładaniec

• Poszukiwacze zdrowego jedzenia z 2a

• 29.04.2019 09:54
        • Klasa II a postanowiła wymyślić i zrealizować bajkę. Uzgodniliśmy,że każdy uczeń zaangażuje się w realizację naszego pomysłu. Dzięki zajęciom w szkole ,,Szkoła na widelcu"doskonale wiedzieliśmy, kto może pomóc w poszukiwaniach zdrowego jedzenia. Sami opracowaliśmy historię,wykonaliśmy rysunki-scenografię oraz papierowe lalki. Nasi bohaterowie okazali się całkiem śmieszni!Zapraszamy do obejrzenia bajki ,,Dyzio i Miminki". Miłego oglądania!
          Zapraszamy do głosowania na nasz film: Poszukiwacze z klasy 2a
        • Wielkanocne przygotowania w II a

• 17.04.2019 12:25
        • Od kilku dni w naszej klasie trwały przygotowania do świąt. Malowaliśmy drewniane jajka podczas warsztatów w skansenie Karpacka Troja, kolorowaliśmy wesołe koguciki oraz pisanki, dowiedzieliśmy się o zwyczajach świątecznych w dawnych czasach, rozmawialiśmy o symbolice świąt, prezentowaliśmy wielkanocne koszyki i ich zawartość, pisaliśmy życzenia. Bardzo podobały nam się zabawy wielkanocne: zbijanie jajek oraz taniec z jajkami.
          W naszym klasowym koszyku pięknie pachniały cytrynowe i czekoladowe babki.
          Nadszedł więc czas na życzenia!

Galeria: Wielkanoc w 2a

Wesołych Świąt!!!

• Warsztaty w Karpackiej Troi

• 10.04.2019 12:25
        • W ubiegłym tygodniu klasy młodsze 1A, 2A i 2B były na wycieczce w Skansenie Archeologicznym „Karpacka Troja” w Trzcinicy.
          Głównym celem naszej wycieczki były warsztaty malowania tradycyjnych pisanek. Pani prowadząca zajęcia przeprowadziła pogadankę na temat symboliki Świąt Wielkanocnych. Dokładnie przedstawiła, co oznaczają kolejne barwy na pisankach. Każde dziecko miało zapewniony gotowy warsztat pracy: jajko drewniane pomalowane na jasny kolor – umocowane na druciku, paletę farb plakatowych, pędzel, bibułkę i pojemnik z wodą. Po wszelkich wyjaśnieniach dzieci z zapałem malowały swoje pisanki. Największą atrakcją wycieczki dla wszystkich uczniów był „Zwierzyniec”. Dzieci mogły z bliska zaobserwować parę górskiego bydła szkockiego, byka węgierskiego długorogiego, kozy, koźlątko, owce , kury i kaczki.

Po chwilach zachwytu nad zwierzętami dzieci obejrzały film „Karpacka Troja – Trzcinica”, który zapoznał je z początkami powstania tego grodu i z życiem ówczesnej ludności. Wracając do szkoły dzieci dzieliły się swoimi wrażeniami, zwłaszcza ze Zwierzyńca.
          Galeria: Warsztaty w Karpackiej Troi

Wychowawcy: Halina Nowak, Aleksandra Sokołowska i Małgorzata Mroczka.

• Warsztaty ,,MUZYCZNY PORANEK Z WIOSNĄ"

• 29.03.2019 11:22
        • Uczniowie klas młodszych uczestniczyli w warsztatach muzycznych, których celem było zapoznanie z techniką gry na bum bum rurkach. Okazją do spotkania był początek kalendarzowej wiosny, dlatego też w klasach pojawiała się radosna i kolorowa ,,Pani Wiosna".

Dzieci poznawały piosenkę o tematyce wiosennej, a następnie wykonywały do niej układ choreograficzny oraz akompaniament na instrumentach perkusyjnych i bum bum rurkach. Podczas warsztatów aktywizowane były wszystkie dzieci. Każde z nich stawało się członkiem orkiestry i reagowało na umówione sygnały. Warsztaty, poza walorami muzycznymi, wpływały także na wyciszenie grupy i koncentrację uwagi oraz dawały możliwość wesołej zabawy ruchowej.

Warsztaty przeprowadzono osobno w każdej z klas I-II przy współudziale uczniów klasy Vb, za co serdecznie dziękuję. Szczególne podziękowania kieruję do Julii, Kingi i Oliwii, które bardzo zaangażowały się w przygotowanie i przeprowadzenie warsztatów.

Warsztaty w 2a

nauczyciel muzyki Małgorzata Szewczyk