• Walentynki w klasie 2 A

• 27.02.2019 10:28
        • Klasa 2 A tuż przed feriami postanowiła zorganizować dzień pełen niespodzianek.Dzień rozpoczęliśmy od zabawy ,,Jaki jest mój przyjaciel?”.Każde dziecko miało możliwość napisania czegoś miłego i wesołego o swoim koledze i koleżance. Oczywiście w tajemnicy!Było mnóstwo radości i spontanicznych wybuchów śmiechu.Wszyscy dowiedzieli się o sobie miłych i przyjemnych rzeczy.Następnie nadszedł czas na losowanie kartki Walentynki.Chwila emocji i już piękne, samodzielnie wykonane kartki znalazły swoich właścicieli.W wielkim pudle były też słodkości czyli czekoladowe serduszka, które symbolizowały to,że wszyscy razem potrafimy zgodnie i wesoło przebywać ze sobą,wspierać się i szanować.Na zakończenie wesołego dnia tańczyliśmy ulubione tańce oraz bawiliśmy się w gry muzyczne.

To był radosny dzień!
           Galeria: Walentynki w 2a

• Zabawa karnawałowa w II A

• 27.02.2019 10:23
        • Skoczne karnawałowe rytmy, roztańczeni i weseli klauni zachęcający wszystkich do zabawy,gry i pląsy taneczne, wspólne tańce,ciekawe stroje,maski karnawałowe,sympatyczni rozśpiewani  koledzy,pyszna pizza i inne przysmaki-to wszystko sprawiło,że dzień był pełen emocji i dobrej energii. Dziękujemy starszym koleżankom za zabawę, a rodzicom za pyszny poczęstunek.

Zapraszamy do galerii: Karnawał w 2a
        • Jabłkowo-orzechowe kanapki w klasie 2 a

• 05.02.2019 11:54
        • Kolejnym zadaniem w projekcie ,,Dobrze jemy ze Szkołą na widelcu” było wykonanie jabłkowo-orzechowych kanapek.Jak wiemy, jabłka  zawierają mnóstwo witamin oraz dużo błonnika, a orzechy dostarczają cennych nienasyconych kwasów tłuszczowych i białka.Przygotowanie kanapek okazało się niezwykle proste.Smak przekąski był niezwykły, jabłka zachwycały soczystością, a masło orzechowe niezwykłym aromatem. Każdy ozdobił swoją kanapkę ulubionymi bakaliami.Było pysznie!

Galeria: Jabłkowo-orzechowe kanapki w 2a
        • Piernikowo w klasie II a

• 20.12.2018 21:08
        • To był prawdziwie świąteczny i nastrojowy dzień. Ubieranie kolorowej choinki, prezentowanie kartek ,,Idą święta, nie o SMS-ie lecz o kartce pamiętaj”, śpiewanie zimowych i świątecznych piosenek, dekorowanie pierniczków, urządzanie ,,Piernikowej kawiarenki”, smakowanie malinowego soku, prezentowanie prac z projektu ,,Ja i Boże Narodzenie” oraz wesołe, tematyczne rozmowy o zbliżających się świętach wypełniły czas w naszej klasie. Wspominaliśmy też wizytę Mikołaja i film ,,Pierwsza gwiazdka”. Wszyscy zgodnie stwierdziliśmy, że lubimy te świąteczne nastroje.
          Galeria: Przygotowania do Świat w 2a

WESOŁYCH ŚWIĄT!

• ,,Ryba na wigilijnym stole”w klasie II A

• 18.12.2018 14:44
        •            ,,Ryba na wigilijnym stole” to konkurs ogłoszony przez fundację ,,Szkoła na widelcu”. Klasa II a przystąpiła do działań, korzystając ze wskazówek organizatora. Najpierw przeczytaliśmy opowiadanie o Eli i Jasiu, którzy przygotowują się do wigilijnej kolacji. Następnie uczniowie prezentowali swoją wiedzę na temat ryb. Korzystali przy tym z wiadomości zdobytych od rodziców i z książek oraz czasopism. Wspólnie przedstawiliśmy wartości odżywcze ryb . Wiemy już, że wpływają one na koncentrację, pracę serca i mózgu. Ciekawe były informacje na temat połowów ryb i czym są przyjazne połowy dla środowiska. Oglądaliśmy film edukacyjny ,,Mój tata jest rybakiem", który wytłumaczył nam znaczenie pracy rybaka, i jak rybacy dbają o to, by na świecie nigdy nie zabrakło ryb. Będziemy teraz wiedzieć, by kupować ryby ze znaczkiem MSC, który oznacza, że ryby pochodzą ze stabilnych, dobrze zarządzanych łowisk. Ten znak gwarantuje też, że ryby pochodzą z legalnych i pewnych źródeł i są dobrze oznakowane. Potem przyszedł czas na wypełnianie kart pracy zaproponowanych przez organizatora. Aby jeszcze bardziej pogłębić  naszą wiedzę udaliśmy się do biblioteki oraz sali przyrodniczej. Zobaczyliśmy tam ciekawe eksponaty i usłyszeliśmy od nauczyciela przyrody oraz bibliotekarki wiele ciekawostek dotyczących ryb. Zadaniem specjalnym była prezentacja rysunku ukazującego ulubioną rybę na wigilijnym stole. Teraz czekamy już tylko na ten piękny, wigilijny wieczór.
          Galeria: Ryba na wigilijnym stole