• Lekcja Bezpieczeństwa z Mistrzami w Pasach

• 22.10.2018 21:07
        • 18 września zostaliśmy zaproszeni do JDK do udziału w społecznej kampanii ,,LOTOS-Mistrzowie w pasach”, na Lekcję Bezpieczeństwa z Mistrzami w Pasach, organizowaną przez Grupę LOTOS we współpracy z Policją i Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.
          W programie spotkania oprócz instruktażu poprawnego zapinania pasów, zasad podróżowania w foteliku, organizatorzy przygotowali liczne konkursy z nagrodami z zasad poruszania się i przechodzenia przez jezdnię. Dla trojga uczniów z klasy los się uśmiechnął i wrócili do szkoły z pięknymi nagrodami. Uatrakcyjnieniem spotkania był koncert Zespołu “Centrum Uśmiechu” z Truskawką, Jagódką i Panem Światełko w roli głównej, którzy z wielkim entuzjazmem  zachęcali wszystkich do wspaniałej, żywiołowej zabawy. Po spotkaniu wszyscy uczniowie na pamiątkę otrzymali materiały edukacyjne.

Wychowawca klasy 1a Halina Nowak

•  Świętujemy razem z Vashti Dzień Kropki
        • Świętujemy razem z Vashti Dzień Kropki

• 22.10.2018 21:04
        •

Historia Międzynarodowego Dnia Kropki nawiązuje do historii małej dziewczynki Vashti, która dzięki kropce zmieniła myślenie o sobie i uwierzyła we własne możliwości. Dzień Kropki powstał, aby pokazać, że każde dziecko ma swoje mocne strony, które należy odkrywać, wspierać i rozwijać, oraz pokazywać je innym. Obchodząc to święto wspieramy kreatywność, odwagę, wyobraźnię i zabawę dzieci.

Przez cały tydzień poznawaliśmy historię małej Vashti i początek jej malarskiej przygody, potem uczyliśmy się śpiewać piosenkę skomponowaną specjalnie na tą okazję i uczestniczyliśmy w zajęciach plastycznych   z kropką “w roli głównej”. 14 września był dniem finałowym podejmowanych w naszej szkole działań w ramach Międzynarodowego Dnia Kropki-Święta kreatywności. Ubrani “w kropki“ aktywnie braliśmy w nim udział, uczestnicząc w licznych konkurencjach i pomysłowych zabawach : ,,Żywe kropki”, “Kropkowa moda”, “Labirynty z zakrętek”, “Kropkowe obrazki”, zabawy ruchowe – z chustą animacyjną, piłkami, obręczami, “Łańcuch przyjaźni”. Miłym efektem zaskoczenia dla wszystkich było otrzymanie dyplomu za zajęcie II miejsca w konkurencji projektowania kropkowego wzoru na koszulkę.

Galeria: Dzień kropki

• Nasza klasowa kronika

• 22.10.2018 20:59
        •

Witaj szkoło !!!

Rozpoczynamy naukę w klasie 1a !

“Kim ja jestem

wie każdy z nas

do pierwszej klasy

idę pierwszy raz !”

Samych radosnych dni, wielu sukcesów w nauce i wzorowego pierwszego świadectwa życzy  swoim wychowankom Wychowawca klasy 1a

Halina Nowak

Zapraszamy do naszego klasowego pamiętnika. Będziemy w nim umieszczać wszystko to, co robimy na codzień - nasze zabawy, nasza pracę, wspólne uśmiechy i radości.
          Będzie kolorwo i ciekawie !
          Zapraszamy do czytania i oglądania zdjęć.