•  Świętujemy razem z Vashti Dzień Kropki
      • Świętujemy razem z Vashti Dzień Kropki

• 22.10.2018 21:04
      •

Historia Międzynarodowego Dnia Kropki nawiązuje do historii małej dziewczynki Vashti, która dzięki kropce zmieniła myślenie o sobie i uwierzyła we własne możliwości. Dzień Kropki powstał, aby pokazać, że każde dziecko ma swoje mocne strony, które należy odkrywać, wspierać i rozwijać, oraz pokazywać je innym. Obchodząc to święto wspieramy kreatywność, odwagę, wyobraźnię i zabawę dzieci.

Przez cały tydzień poznawaliśmy historię małej Vashti i początek jej malarskiej przygody, potem uczyliśmy się śpiewać piosenkę skomponowaną specjalnie na tą okazję i uczestniczyliśmy w zajęciach plastycznych   z kropką “w roli głównej”. 14 września był dniem finałowym podejmowanych w naszej szkole działań w ramach Międzynarodowego Dnia Kropki-Święta kreatywności. Ubrani “w kropki“ aktywnie braliśmy w nim udział, uczestnicząc w licznych konkurencjach i pomysłowych zabawach : ,,Żywe kropki”, “Kropkowa moda”, “Labirynty z zakrętek”, “Kropkowe obrazki”, zabawy ruchowe – z chustą animacyjną, piłkami, obręczami, “Łańcuch przyjaźni”. Miłym efektem zaskoczenia dla wszystkich było otrzymanie dyplomu za zajęcie II miejsca w konkurencji projektowania kropkowego wzoru na koszulkę.

Galeria: Dzień kropki

•