Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania w kl. III a

03.10.2021 23:05

.29 września uczniowie klas I-III obchodzili Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. W tym dniu uczniowie klasy III poznawali przygody bohaterów książki Renaty Piątkowskiej, pt.  „Gang swojaków o tym, że pomoc ma moc”.
      Fragmenty książki czytała pani bibliotekarka Anna Szwarnowiecka - Kopcza. Pani Ania zachęciła uczniów do częstego czytania książek.Po wysłuchaniu ciekawego opowiadania czytanego przez nauczyciela uczniowie mogli przejść do dyskusji dlaczego czytanie jest tak ważne dla wszystkich dzieci, co zrobić żeby coraz więcej czytać. Uczniowie zastanawiali się,  jak wygospodarować czas , żeby codziennie przeczytać interesujący tekst lub fragment ciekawej książki. Pojawiły się kreatywne pomysły pisania własnych książek, czytania młodszemu rodzeństwu lub nagrywania czytanego tekstu. Chętni uczniowie zostali zaproszeni do biblioteki szkolnej, gdzie podczas przerwy czytali głośno opowiadania młodszym kolegom i koleżankom.

Dzień chłopaka w kl. III a.

03.10.2021 22:59

“Moi drodzy , ale draka!!!

Świętujemy Dzień Chłopaka.

U nas w szkole jest ich wielu.

Sto lat Młody Przyjacielu.

30 września jak co roku, obchodziliśmy w naszej klasie Dzień Chłopaka. Były życzenia, prezenty i dużo uśmiechu.

Dzień Kropki w IIIa

20.09.2021 14:50

15 września 2021 r. uczniowie klasy 3a uczestniczyli w obchodach Międzynarodowego Dnia Kropki.  To święto zainicjowała mała Vashti – bohaterka książki Petera H. Reynoldsa pt. „The Dot”. Dzięki malutkiej kropce i wspaniałej nauczycielce plastyki uwierzyła w swoje możliwości i odkryła w sobie talent. Dzień Kropki ma na celu pobudzać kreatywność, pomysłowość uczniów, zachęcać ich do tworzenia.

Uczniowie klasy 3a obejrzeli krótki film o Vashti, a następnie wykonali pracę plastyczną, polegającą na udekorowaniu jesiennego drzewa kolorowymi kropkami. Pracę wykonywali palcami.. Prace tworzyli, słuchając piosenki pt. „Kropka”.
      Następnie  wycinali kropki w różnych kolorach i wielkościach z których powstały skrzydła talentów. Posłużyły one do zrobienia pamiątkowych zdjęć. Na koniec każdy wykonał biedronkę malowaną farbami na kamieniu.