Światowy Dzień Ziemi w 3a

Twe powietrze, lasy, wody,
      To największa Twa uroda.
      Więc człowieku, pilnuj srodze,
      By nie padło wszystko w trwodze,
      Bo gdy zniszczysz wszystko wszędzie
      To i Ciebie też nie będzie!

22 kwietnia uczniowie klasy III a obchodzili Światowy Dzień Ziemi. W ramach całodziennych zajęć przeczytaliśmy wiersz N. Usenko pt. “Drzewo”, a następnie omówiliśmy znaczenie lasu w życiu człowieka. Obiecaliśmy również, że nie będziemy niszczyć roślin i zaśmiecać lasu, a także zobowiązaliśmy się, że będziemy sadzić więcej drzew. W tym dniu odwiedzili nas starsi koledzy z  kl. VIIIa z panią Magdaleną Nawrot. Podczas  krótkiej inscenizacji przypomnieli nam jak powinniśmy segregować  odpady. W dalszej części zajęć obejrzeliśmy prezentację multimedialną: dzięki której dowiedzieliśmy się, od którego roku obchodzony jest na świecie Dzień Ziemi oraz w jakim kraju zorganizowano po raz pierwszy obchody tego dnia. Obejrzeliśmy również lekcję ekologii z EduKredką, a także rozwiązywaliśmy interaktywne quizy, rebusy i zadania. W ramach edukacji plastycznej wszyscy uczniowie wykonywali plakaty na temat: “Moja planeta”.  Podjęliśmy również wyzwanie posprzątania naszego najbliższego otoczenia. Pamiętajmy wszyscy, że Ziemia jest naszym domem i musimy wspólnie o nią dbać nie tylko w jej święto, ale także na co dzień.

Wigilia w 3a

22.12.2021 11:12
      17 grudnia w naszej klasie odbyła się Wigilia. Czytaliśmy fragment Pisma Świętego a dzieląc się opłatkiem składaliśmy sobie życzenia na Boże Narodzenie i Nowy Rok. Potem częstowaliśmy się pysznym żurkiem i pierogami. Były też łakocie. Śpiewaliśmy kolędy i wyczuwaliśmy podniosłą atmosferę zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.
      DZIĘKUJEMY NASZYM RODZICOM ZA POMOC W PRZYGOTOWANIU TEJ UROCZYSTOŚCI.

CHOINKA W KL. III

21.12.2021 13:32
      Ubieranie choinki to jeden z najpiękniejszych bożonarodzeniowych zwyczajów.
      To też dobry moment, żeby przy strojeniu świątecznego drzewka miło spędzić czas. W klasie III choinka również zagościła w sali. Przystrojona kolorowymi bańkami , ozdobami i łańcuchem wykonanym przez uczniów.

ZAJĘCIA Z APLIKACJĄ QUIVER

22.12.2021 12:10
      Świąteczna atmosfera zapanowała na zajęciach edukacji informatycznej w klasie IIIa.
      Dzieci uczyły się korzystania z aplikacji Quiver, za pomocą której możliwe jest „ożywienie” kolorowanki.
      Należało barwnie pomalować obrazek, aby ten w następnej chwili, przy użyciu tabletu, pojawił się w wersji 3D.
      Zadziwiło nas to, że choinka pojawiła się przy świątecznych dźwiękach.
      Wszyscy bawiliśmy się wspaniale kolorując obrazki i śpiewając kolędy, a wokół zapanowała magia świąt.