• Światowy Dzień Ziemi w 3a

Twe powietrze, lasy, wody,
        To największa Twa uroda.
        Więc człowieku, pilnuj srodze,
        By nie padło wszystko w trwodze,
        Bo gdy zniszczysz wszystko wszędzie
        To i Ciebie też nie będzie!

22 kwietnia uczniowie klasy III a obchodzili Światowy Dzień Ziemi. W ramach całodziennych zajęć przeczytaliśmy wiersz N. Usenko pt. “Drzewo”, a następnie omówiliśmy znaczenie lasu w życiu człowieka. Obiecaliśmy również, że nie będziemy niszczyć roślin i zaśmiecać lasu, a także zobowiązaliśmy się, że będziemy sadzić więcej drzew. W tym dniu odwiedzili nas starsi koledzy z  kl. VIIIa z panią Magdaleną Nawrot. Podczas  krótkiej inscenizacji przypomnieli nam jak powinniśmy segregować  odpady. W dalszej części zajęć obejrzeliśmy prezentację multimedialną: dzięki której dowiedzieliśmy się, od którego roku obchodzony jest na świecie Dzień Ziemi oraz w jakim kraju zorganizowano po raz pierwszy obchody tego dnia. Obejrzeliśmy również lekcję ekologii z EduKredką, a także rozwiązywaliśmy interaktywne quizy, rebusy i zadania. W ramach edukacji plastycznej wszyscy uczniowie wykonywali plakaty na temat: “Moja planeta”.  Podjęliśmy również wyzwanie posprzątania naszego najbliższego otoczenia. Pamiętajmy wszyscy, że Ziemia jest naszym domem i musimy wspólnie o nią dbać nie tylko w jej święto, ale także na co dzień.