• Dzień Kropki w IIIa

• 20.09.2021 14:50
      • 15 września 2021 r. uczniowie klasy 3a uczestniczyli w obchodach Międzynarodowego Dnia Kropki.  To święto zainicjowała mała Vashti – bohaterka książki Petera H. Reynoldsa pt. „The Dot”. Dzięki malutkiej kropce i wspaniałej nauczycielce plastyki uwierzyła w swoje możliwości i odkryła w sobie talent. Dzień Kropki ma na celu pobudzać kreatywność, pomysłowość uczniów, zachęcać ich do tworzenia.

Uczniowie klasy 3a obejrzeli krótki film o Vashti, a następnie wykonali pracę plastyczną, polegającą na udekorowaniu jesiennego drzewa kolorowymi kropkami. Pracę wykonywali palcami.. Prace tworzyli, słuchając piosenki pt. „Kropka”.
        Następnie  wycinali kropki w różnych kolorach i wielkościach z których powstały skrzydła talentów. Posłużyły one do zrobienia pamiątkowych zdjęć. Na koniec każdy wykonał biedronkę malowaną farbami na kamieniu.