,,Bezpieczne ferie’’ – spotkanie z naszym dzielnicowym.

29.01.2024 09:13
      Dbając o bezpieczeństwo naszych uczniów w czasie zbliżających się ferii zimowych odbyło się spotkanie profilaktyczno – edukacyjne dla klas 1-3 z funkcjonariuszem Policji Panem Robertem Polakiem. Stróż prawa przypomniał o zagrożeniach mogących pojawić się podczas ferii. Zostały omówione zasady bezpieczeństwa podczas uprawiania sportów zimowych oraz gier i zabaw na świeżym powietrzu. Przypomniał również o przykrych skutkach wchodzenia na kruchy lód, zjeżdżania na sankach w pobliżu jezdni oraz zbliżania się do nieznajomych osób. Uczniowie przypomnieli sobie pod jakie numery należy zadzwonić, aby uzyskać potrzebną pomoc.

Zabawa karnawałowa klas 1-3

29.01.2024 08:58
      Zabawa karnawałowa klas 1-3 Karnawał to miła, szalona, pełna wrażeń, kolorów i dźwięków, smaków i zabaw tradycja, nie tylko dla dorosłych. Bal karnawałowy jest atrakcją bardzo lubianą również przez dzieci, dostarcza im wiele radości i przeżyć. Tak też było u nas w dniu 25 stycznia. Na pięknie udekorowanej świetlicy szkolnej pojawiły się kolorowe postaci . Niektórzy uczniowie przebrani byli za bohaterów bajek. Podczas pląsów było bardzo kolorowo, wszyscy bawili się wesoło, uśmiech nie znikał z twarzy. Uczniowie ze starszych klas przygotowali zabawy dla swoich młodszych kolegów i koleżanek. W czasie przerwy dzieci miały czas na słodki poczęstunek. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym wychowankom, a to było głównym celem tej zabawy.

Wycieczka kl. II do Centrum Dziedzictwa Szkła w Krośnie.

24.01.2024 09:31

Centrum Dziedzictwa Szkła w Krośnie to miejsce, które w dniu 23 stycznia  odwiedziła klasa II naszej szkoły. Wyjazd edukacyjny był zorganizowany w ramach działań z wychowania regionalnego oraz integracyjnego klasy. Niewiarygodne ile w ciągu trzech godzin o produkcji szkła dowiedzieli się nasi uczniowie. Program wycieczki był bardzo interesujący ponieważ Centrum Dziedzictwa Szkła to jedyny obiekt w Polsce prezentujący świat szkła w nowoczesny i atrakcyjny sposób. W tym niezwykłym muzeum eksponaty można dotykać, obserwować jak powstają a nawet współtworzyć.

Zwiedzanie rozpoczęliśmy w budynku głównym, gdzie przewodnik odkrywał przed nami tajniki produkcji szkła. Po zejściu na najniższe piętro muzeum młodzież znalazła się przy piecu hutniczym. Tutaj z bliska mogliśmy obserwować z czego i jak powstaje szkło.

Następnie wszyscy uczestniczyli w zajęciach warsztatowych, gdzie każdy miał okazję namalować na szkle swój wybrany rysunek a następnie go pokolorować.  Kolejną atrakcją było samodzielne wybicie pamiątkowego medalu ze szklanej surówki. Dodatkowo uczniowie mieli okazję zobaczyć film prezentujący historię powstania huty szkła w Krośnie i innych podobnych obiektów w okolicy. Uczniowie zwiedzili również piwnice położone w zachodniej części krośnieńskiego rynku, gdzie mogli dokładnie przyjrzeć się na czym polega kunszt artystów szkła. Tutaj młodzież miała możliwość zwiedzić interaktywne sale. Na zakończenie pobytu w Centrum uczniowie dokonali zakupu szklanych pamiątek, które zachwycały pięknem i oryginalnością. Wycieczka z pewnością na długo zapisze się w pamięci naszych uczniów.

Jasełka w Kościele

22.01.2024 10:18
      21 stycznia to magiczny dzień w Kościele pw. Miłosierdzia Bożego w Jaśle. 🌟 Klasa 2a , pod opieką wychowawczyni Elżbiety Szot, zaprezentowała urocze tradycyjne jasełka, pełne radości i świątecznej magii dedykując występ wszystkim Babciom i Dziadkom w dniu ich święta.. Dziękujemy serdecznie za wspólne przeżywanie tego wyjątkowego momentu!

Jasełka i wigilia klasowa w 2a

29.12.2023 08:58