Dzień Dziewczynki w klasie II a

17.10.2023 09:26
      2 października to dzień o którym nie wypada zapomnieć. O Dniu Dziewczynek pamiętali  również chłopcy z klasy II a, którzy złożyli swoim koleżankom  życzenia oraz wręczyli małym kobietkom prezenty i niespodziankę – śliczne pierścionki. Dziewczynki były nimi zachwycone! Jak się okazało, nie był to koniec niespodzianek w tym dniu. Nasi rodzice przygotowali kolorową piniatę. Piniata to ludowy zwyczaj osadzony w krajach latynoskich. Piniata to po prostu zabawa, która polega na strąceniu przygotowanej wcześniej kuli, najczęściej wypełnionej słodyczami. Po jej strąceniu uczestnicy zabawy starają się zebrać jak największą ilość słodkości. Wszyscy próbowali swoich sił w strąceniu konika wypełnionego cukierkami. I oczywiście się udało.Cieszymy się, że mogliśmy  razem spędzić czas i świetnie się bawić. Szczególne podziękowania kierujemy do rodziców, którzy zorganizowali nam bardzo miły dzień !

Dzień chłopaka w kl IIa.

05.10.2023 15:19

W klasie 2 a obchody tego święta były dla chłopaków miłym zaskoczeniem. Ich koleżanki zadbały o to, aby dzień ten był wyjątkowy. Z tej okazji złożyły chłopcom życzenia oraz obdarowały ich łakociami i prezentami.  Mali dżentelmeni odwdzięczyli się, częstując dziewczynki różowymi lizakami - bezami, które zostały upieczone przez naszych rodziców. Słodki upominek bardzo się wszystkim spodobał.
      Niespodzianka sprawiła uczniom wiele radości!

Wycieczka do lasu kl. 2a

29.09.2023 14:20

28 września, korzystając z pięknej, słonecznej, jesiennej pogody dzieci z klasy IIa wybrały się na wycieczkę do lasu, a dokładniej na zajęcia terenowe. Głównym celem wizyty w lesie było przybliżenie dzieciom środowiska przyrodniczego, jakim jest las, zapoznanie dzieci ze zwierzyną i roślinnością tam występującą, rozbudzenie ich potrzeb poznawczych oraz zwrócenie uwagi na różnorodność otaczającego świata. Idąc przez las dzieci pamiętały o kulturalnym zachowaniu się, o tym, żeby nie hałasować i nie zaśmiecać otoczenia, nie łamać gałęzi. Zauważały każde mijane kwiaty, paprotki, rozpoznawały drzewa, słuchały śpiewu ptaków. Dowiedziały się jakie drzewa można zobaczyć w lesie, jak powstaje las, skąd się bierze drewno, jakie zwierzęta można spotkać w lesie. Przypomniały sobie kierunki świata. Po wykonaniu karty obserwacji był czas na piknik i sport. Przed wyjściem z lasu, na zakończenie swojej wyprawy, pamiętały o pozbieraniu śmieci, które skrupulatnie włożyły do worka. Dziękujemy naszym rodzicom, którzy na naszą wycieczkę przygotowali sałatkę owocową oraz upiekli dla nas pyszne babeczki.

Zajęcia kulinarne w 2a

29.09.2023 14:19

Podczas pierwszych zajęć kulinarnych w kl. 2a

• uczniowie wyjaśniali rolę zmysłów w rozpoznawaniu smaku.
      • definiowali, co to są kubki smakowe i jaką pełnią rolę.
      • próbowali odgadnąć za pomocą zmysłu smaku, jaki owoc i warzywo smakowali.
      • dowiedzieli się w których mijscach na języku rozpoznajemy smak słodki, słony, gorzki i kwaśny.

W codziennym życiu próbujemy wiele smaków, część z nich lubimy, inne nie. Łatwo

rozpoznać smak testując go przy pomocy zmysłu smaku - kubków smakowych.Każdy uczeń próbował dokonać rozpoznania, a koledzy przyglądający się – dopytywali się jak smakował owoc, który sami sobie wylosowali do spożycia.

Dzień Kropki w 2a

29.09.2023 12:30

15 września w naszej szkole obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki, którego celem było wzbudzenie u wszystkich uczniów klas 1-8  kreatywności, pomysłowości  do tworzenia i działania. Dzień Kropki  to dzień odwagi i zabawy. Tego dnia nasze zabawy wypełnione były kolorowymi kropkami.

Na zajęciach  uczniowie poznawali genezę tego święta. Dzieci uważnie wysłuchały opowiadania, jak to zwyczajna kropka zmieniła świat małej dziewczynki o imieniu Vashti. Historia ta uświadomiła im, że każdy z nas ma jakieś ukryte zdolności i talenty. Tego dnia również dostrzegaliśmy kropki tam, gdzie wcześniej nikt na nie nie zwracał uwagi. Okazało się, że kropki towarzyszą nam w naszym codziennym życiu.

Wielu uczniów tego dnia ubrało się w „kropkowane” ubrania. Dzieci opowiadały o swoich pasjach i zainteresowaniach. Był to twórczy dzień. Z małych kropek powstawały bardzo ciekawe dzieła.

Każdy z naszych uczniów ma talent. Mamy wśród nas talenty plastyczne, muzyczne, sportowe, techniczne i wiele, wiele innych.

BYŁO KOLOROWO, „KROPKOWO” I RADOŚNIE.

Dziękujemy wszystkim rodzicom w za współpracę  w tym ważnym dla dzieci przedsięwzięciu.