Dzień mamy i Taty w kl. 1a

23.05.2023 10:00
      Dzień Mamy i Taty jest jednym z najpiękniejszych świąt w roku, pełnym miłych życzeń i kwiatów, będących wyrazem miłości i szacunku dla rodziców. My także postanowiliśmy w szczególny sposób uczcić to święto, dlatego też 17 maja w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji Dnia Mamy i Taty. Bogatą część artystyczną otworzyło przedstawienie przygotowane przez uczniów klasy I.  Rodzice wysłuchali wierszy i piosenek w wykonaniu swoich dzieci. Uczniowie  zaprezentowali również swoje umiejętności taneczne i plastyczne. Pochwalili się swoimi umiejętnościami w posługiwaniu się językiem angielskim. Po występach dzieci wręczyły rodzicom kwiaty i drobne upominki. Całość spotkania zwieńczył słodki poczęstunek. Uroczystość przebiegła w miłej i ciepłej atmosferze i na pewno na długo zapadnie w pamięci dzieci i rodziców.

Klasy 1A i 2A rozpoczęły szkolny sezon wycieczkowy!

28.04.2023 10:07
      25 kwietnia 2023 roku uczniowie najmłodszych klas wyruszyli na zaplanowaną wycieczkę wyjazdową. Pogorszenie warunków pogodowych zmusiło opiekunów do zmiany programu tej wycieczki i celem wyjazdu stał się dwór szlachecki w Kopytowej, po którym dzieci zostały oprowadzone, a także brały udział w warsztatach malarskich - malowanie na podkładzie gipsowym. Będąc w tym zabytkowym miejscu, uczniowie mogli zobaczyć budynek odrestaurowanego dworku ziemiańskiego a także jego wyposażenie i  umeblowanie.
                      Atrakcją wycieczki był także seans filmowy w kinie Helios w Krośnie. Dzieci obejrzały film animowany pt. ,,Wróżka -Zębuszka", którego główną bohaterką jest Violetta marząca o tym, żeby zostać Wróżką - Zębuszką. Okazuje się jednak, że posiada wyjątkowe zdolności do wyczarowywania kwiatów i staje się Wróżką - Kwiatuszką. Wychowawczym akcentem tej bajki było ukazanie wartości przyjaźni pomiędzy Violettą a małą dziewczynką Maxie a także treści ekologiczne - ocalenie przyrody w mieście.
                      Na zakończenie wycieczki dzieci udały się na posiłek w restauracji Mc Donald's w Krośnie, gdzie otrzymały zestawy Happy Meal z dodatkiem produktów owocowych. Pomimo deszczowej pogody, wycieczka przebiegała zgodnie z planem a dzieci spędziły ten dzień w miłej atmosferze i na pewno się nie nudziły. Na pamiątkę zabrały ze sobą pomalowane własnoręcznie odlewy gipsowe.
                      Podczas wycieczki realizowane były cele edukacyjne, a także wychowawcze, takie jak: wdrażanie do właściwych zachowań w miejscach publicznych (muzeum, kino, restauracja), praktyczne stosowanie zasad bezpieczeństwa podczas podróży autokarem oraz przejść dla pieszych, wdrażanie do właściwych zachowań koleżeńskich w grupie rówieśniczej (koleżeństwo, empatia) a także integracja grupy klasowej i międzyklasowej , w tym także integracja dzieci ukraińskich.
      wychowawcy klas : Małgorzata Szewczyk oraz Elżbieta Szot

Śniadanie wielkanocne w 1a

08.04.2023 10:29

W środę 5 kwietnia uczniowie kl. I spotkali się przy pięknie udekorowanym stole, aby spożywać śniadanie wielkanocne przygotowane przez rodziców. Na naszym klasowym, wielkanocnym stole znalazły się jajka, serek, szynka, rzodkiewka, zielony szczypiorek z których powstały pyszne , wiosenne kanapki. Na deser dzieci poczęstowały się pysznymi słodkimi  babeczkami. W świąteczny nastrój wprowadziła wszystkich obejrzana prezentacja o tradycjach, zwyczajach i obrzędach związanych z Wielkanocą. Po świątecznym śniadaniu, wszyscy złożyli sobie życzenia. Spotkanie upłynęło w miłej i świątecznej atmosferze.

Dziękujemy Rodzicom za przygotowanie i życzymy wszystkim zdrowych, spokojnych Świąt Wielkanocnych.

Portret z jajem w 1a

04.04.2023 11:34
      Klasa 1a przyłączyła się do zabawnej akcji w ostatni dzień przed przerwą świąteczną i mając do dyspozycji jajo oraz proste narzędzia do malowania dzieci stworzyły ciekawe, żartobliwe projekty.