Wszyscy jesteśmy dziećmi!
Życzymy Wam wszystkiego co dobre i piękne!
Aktualności
Archiwum Aktualności
Dzień Dziecka 2020
Informacja dla rodziców SP6
W związku z obowiązkiem zapewnienia opieki uczniom klas 1-3 od 25 maja br., a także konsultacji dla uczniów klas 8 od 25 maja br. i klas 4-7 od 1 czerwca br., dołożyliśmy wszelkich starań, aby przygotować szkołę na ponowne spotkanie z Państwa dziećmi.
Dzień Dziecka – święto wszystkich dzieci- zdalne lekcje dla sześciolatków
Dziecko pozna kulturę innych narodów i dzieci z najodleglejszych krańców świata. Pozna literę “Z” oraz utrwali poznane już litery. Poćwiczy pisanie, czytanie oraz aktywne słuchanie dzięki udostępnionym słuchowiskom, bajkom i filmom. Rozwiąże proste zadania matematyczne, przeliczy i powtórzy określenia dotyczące wielkości: większy – mniejszy, wyższy – niższy.
Plastusie - tydzień 9
Kochane dzieciaki!
Pierwszy czerwca dzień radosny, kwitną kwiatki to znak wiosny. W dniu tak pięknym Wam sercem całym - moc uśmiechu i radości, szczęścia, zdrowia, pomyślności.
Życzę wszystkim dzieciom,
aby Wasze dzieciństwo
było jak najlepsze
i trwało jak najdłużej!!!
Misie - tydzień 9
Drogie Misie!
Widzimy, że nie zapominacie o ważnych uroczystościach, pomagacie rodzicom, pracujecie w książeczkach, dbacie o roślinki posadzone wcześniej. Miło widzieć jak wesoło i owocnie spędzacie czas.
Egzamin ósmoklasisty
Moduł Egzamin ósmoklasisty został zmodyfikowany
Zaproszenie do konkursu "Twoja ulubiona opowieść biblijna".
#Dzieciucząrodziców
Centrum Rozwoju Lokalnego we współpracy z Tygodnikiem Katolickim "Niedziela" i wydawnictwem Ewerro sp. z o.o. zaprasza do udziału w VIII edycji ogólnopolskiego konkursu plastycznego dla dzieci pn. "Twoja ulubiona opowieść biblijna". Konkurs adresowany jest do dzieci w wieku 4-13 lat z całej Polski.
Konsultacje dla uczniów kl. 5-8
Od dnia 25 maja 2020 r. w klasach ósmych, a od 1 czerwca w klasach 4 – 7 organizuje się konsultacje z uczniami w małych grupach. Proszę o wypełnienie zgłoszenia przez chętnych rodziców. Terminy konsultacji ustalone zostaną po uzyskaniu list chętnych dzieci.
Link do zapisu na konsultacje w szkole: https://forms.gle/wVTwDuaYikvGw66k9
Na łące- zdalne zajęcia dla sześciolatków
Na łące
Dziecko powtórzy i poszerzy wiedzę na temat środowiska łąki i żyjących tam organizmów. Pozna literę „Ż” jak żaba oraz utrwali poznane już litery. Poćwiczy pisanie, czytanie oraz aktywne słuchanie dzięki udostępnionym słuchowiskom, bajkom i filmom. Rozwiąże proste zadania matematyczne, przeliczy, porówna i uporządkuje zbiory.
Plastusie - tydzień 8
Witajcie Plastusie! Dziękuję Wam za piękne prace, które przedstawiają Waszą rodzinę.Rodzicom dziękuję za cierpliwość.Cieszę się,że spędzacie czas
w ogrodzie, na spacerze ze swoją rodziną.
Majowym solenizantom i tym, którzy mają urodzinki życzę wszystkiego najlepszego,w szkole samych szóstek i wspaniałych kolegów i koleżanek!
pani Bożena
Biedronki - tydzień 8
W minionym tygodniu " Misiowa mama" zaproponowała szereg ciekawych, wesołych zabaw z rodziną. Były zagadki, filmik, masażyk dla mamy i taty, ćwiczenia i inne.
" Mama to miękkie ręce. Mama to melodyjny głos, to chuchanie na uderzone miejsce. Mama to samo dobro i sama przyjemność. Coś, co dobrze mieć, w każdej chwili życia koło siebie, dookoła siebie, gdzieś na horyzoncie".
Krasnale - 8 tydzień
To już ósmy tydzień pracy zdalnej, a Wy się nie poddajecie tylko dzielnie pracujecie. Oglądamy wszystkie zdjęcia i Was podziwiamy. Cieszymy się bardzo, że tak pięknie pracujecie. Dziękujemy za przesłane zdjęcia. Życzymy zdrowia i dalszej wytrwałości w pracy. Pozdrawiamy serdecznie. Wychowawczynie 'Krasnali"
Finalistka wojewódzkiego etapu Konkursu z Języka Polskiego!
Zakończyły się zmagania konkursów organizowanych przez Podkarpackie Kuratorium Oświaty w Rzeszowie. Miło nam poinformować o sukcesie naszej uczennicy:
Finalistką etapu wojewódzkiego Konkursu języka polskiego dla uczniów szkół podstawowych Województwa Podkarpackiego w roku szkolnym 2019/2020
została uczennica klasy 8a:
Weronika Szerląg!!!
Ogromne gratulacje!!!
Międzynarodowy Konkurs Literacki dla Dzieci i Młodzieży "Twórcza Polska i Polonia", Ustka.
Dyplom za udział w Międzynarodowym Konkursie Literackim dla Dzieci i Młodzieży "Twórcza Polska i Polonia", Ustka 2020 dla ALEKSANDRY KMIECIK-GOLEŃ .
Zgłosiło się do niego 330 młodych autorów z Polski, Litwy i USA, którzy nadesłali do Ustki 195 utworów prozatorskich i 405 wierszy.
Dziękujemy Młodej Autorce za reprezentowanie naszej szkoły w konkursie.
Pani Magdalenie Janidze-Żdan dziękujemy y czuwanie nad rozkwitem talentów pisarskich swoich uczniów.
Informacja dla rodziców uczniów klas I-III
Możliwość otwarcia szkoły od 25 maja dla uczniów klas I-III obliguje mnie do zapytania Państwa o chęć udziału Państwa dzieci w zajęciach opiekuńczo-wychowawczych i dydaktycznych, z uwzględnieniem wytycznych MEN GIS i MZ.
W związku z tym potrzebujących rodziców proszę o wypełnienie ankiety online. Do opieki nad dziećmi zostaną skierowani najpierw nauczyciele, którzy w chwili obecnej nie prowadzą zajęć dydaktycznych.
3b prosi o głosy w konkursie "Dobrze jemy bo gotujemy"
Trwa konkurs w ramach III edycji Programu "Dobrze jemy ze szkoła na widelcu".
Klasa 3b bierze udział po raz kolejny. Tym razem przygotowali ksiązke kucharską i bardzo prosi o głosy. Wystarczy tylko adres mailowy.
Oddac głos mozna klikając w link: https://dobrzejemy.szkolanawidelcu.pl/strefa-dla-nauczycieli/konkurs/galeria-konkursowa/ a nastepnie odszukac nasza szkołe.
Pamiętajcie, że jedna osoba może oddać jeden głos dziennie!
Dziękujemy serdecznie!!!! Uczniowie klasy 3b
3a prosi o głosy w Konkursie" Dobrze jemy bo gotujemy!
Trwa konkurs w ramach III edycji Programu "Dobrze jemy ze szkoła na widelcu".
w którym po raz kolejny bierze udział klasa 3a. Wystarczy tylko adres mailowy.
Oddac głos mozna klikając w link: https://dobrzejemy.szkolanawidelcu.pl/strefa-dla-nauczycieli/konkurs/galeria-konkursowa/ a nastepnie odszukac nasza szkołe.
Pamiętajcie, że jedna osoba może oddać jeden głos dziennie!
Dziękujemy serdecznie!!!! Uczniowie klasy 3a
Moja rodzina - zdalne zajęcia dla sześciolatków -tydzień 7
Dziecko powtórzy nazwy członków rodziny. Pozna literę „R”, „r” oraz utrwali poznane już litery. Poćwiczy pisanie, czytanie oraz aktywne słuchanie dzięki udostępnionym słuchowiskom, bajkom i filmom. Pozna bohaterów książki „Nasza mama czarodziejka”. Rozwiąże proste zadania matematyczne, przeliczy, porówna i uporządkuje zbiory. Utrwali poznane cyfry oraz poćwiczy logiczne myślenie, spostrzegawczość i umiejętność przeliczania.
Misiowe przedszkole - dzień 36
- . Kochani! W przyszłym tygodniu porozmawiamy o rodzinie
:-) Rodzina to skarb!
1. Obejrzyj filmik: „Moja rodzina” Przedszkole Profesora Szymona https://www.youtube.com/watch?v=u28atnroqrY
2. Spróbujcie razem z rodzicami stworzyć drzewo genealogiczne. Rodzicom polecam ciekawy artykuł na stronie https://www.edziecko.pl/rodzice/ 7,79361,22061157,drzewo-gen ealogiczne-jak-wyglada-jak -zrobic-podpowiadamy.html
3. Mamusia/tatuś też kiedyś byli mali. Spróbujcie na fotografiach „mamusi/tatusia dzidziusia” odnaleźć podobieństwa z waszym wyglądem. Może macie podobny nosek, oczka albo uśmiech? Stańcie razem przez lustrem i zobaczcie jaką jesteście piękną rodziną!
Biedronki - tydzień 7
KOCHANI RODZICE ! KOCHANE DZIECI !Tematem minionego tygodnia była,,MAJOWA ŁĄKA". Jak wynika z nadesłanych zdjęć, za które bardzo dziękujemy oprócz realizowania tej tematyki uzupełnialiście książeczki i pomagaliście mamie w kuchni. Za każde WASZE zajęcia bardzo WAS chwalimy i doceniamy.Życzymy zdrowia i wytrwałości w dalszej zdalnej pracy.
Plastusie - tydzień 7
Kochane Plastusie dziękuję za Waszą pracę. W tym tygodniu poszerzyliście wiedzę na temat zdrowego odżywiania. Pracowaliście jak zwinne pszczółki zbierając i susząc trawy i kwiaty. Poznaliście zalety miodu.Wasze prace plastyczne są przepiękne. Dziękuję Rodzicom za pomoc w realizowaniu zadań.
Misie - tydzień 7
Widzimy, że nie zapominacie o zabawie, nauce, ruchu na świeżym powietrzu. Macie urozmaicone zajęcia. Zdobywacie w ten sposób wiele doświadczeń. Bardzo nas to cieszy. Brawo. Tak trzymać.
Czekamy na kolejne wiadomości.
Co ze szkołą do wakacji?
Ministerstwo Edukacji 13 maja poinformowało o kolejnych krokach podjętych przez rząd w związku z pandemią. Dla nas najistotniejsze są te, dotyczące funkcjonowania szkoły. Co oznaczają dla uczniów? Co zmienia się dla rodziców? Jak wyglądać będzie praca szkoły? Postaram się na gorąco przekazać Państwu, co komunikat MEN oznacza w praktyce
1. Zdalne kształcenie we wszystkich klasach szkoły podstawowej będzie kontynuowane do końca roku szkolnego.
2. Klasyfikacja roczna (wystawienie ocen) odbędzie się zdalnie.
Misiowe przedszkole - dzień 35
Piątkowe zadanka dla przedszkolaków już lądują na naszej stronie
:-)
1. Jeśli potrafisz – przeczytaj tekst na stronach
https://flipbooki.mac.pl/przeds…/oa_ks_56/mobile/index.html…https://flipbooki.mac.pl/przeds…/oa_ks_56/mobile/index.html…
Jeśli nie potrafisz czytać – poproś mamusię/tatusia. Opowiedz o majowej łące.
Dobrze jemy, bo gotujemy w 3b
ROŚLINNIE JEMY „Dobrze Jemy ze Szkołą na Widelcu"” Projekt "HODUJĘ I OBSERWUJĘ ROŚLINY" w klasie 3B.
Hodowla i obserwacja roślin, to wyjątkowy sposób na nauke i relaks nie tylko w obecnej sytuacji. Sadzenie roślin służy naszej planecie. Zachęcamy Was do takiej aktywności na świeżym powietrzu. A jak smakują własne warzywa i zioła?!
W dniu Światowego Dnia Ziemi uczniowie obejrzeli film opracowany przez fundację Szkoła na Widelcu „Nie zjedzmy naszej planety”.
ZDROWO GOTUJĘ Z RODZICAMI w ramach akcji #ZOSTAŃWDOMU cz.II.
Dobrze Jemy ze Szkołą na Widelcu
Klasa 3B w kwietniu nadal pracowała zdalnie. Realizowała projekt „Zdrowo gotuję z rodzicami” w ramach akcji #ZOSTAŃWDOMU.
W okresie kwarantanny, pracując na Classroomie uczniowie proponowali różne posiłki, które wykonywali pod czujnym okiem rodziców. Wspólnie spędzali czas w kuchni i zachęcali innych do pozostania w domu.
W STRUMIENIU prezentowali zdjęcia i przepisy. Zwracali większą uwagę, żeby posiłki były zdrowe, roślinne i nie zawierały nadmiaru cukru.
Logopeda
Moduł Logopeda został zmodyfikowany
Warzywa i owoce na talerzu - zdalne zajęcia dla sześciolatków
- Dziecko utrwali wiedzę na temat zdrowego odżywiania. Rozpozna i nazwie wybrane warzywa i owoce. Pozna literę „P”, „p” oraz utrwali poznane już litery. Poćwiczy pisanie, czytanie oraz aktywne słuchanie dzięki udostępnionym słuchowiskom, bajkom i filmom. Rozwiąże proste zadania matematyczne, przeliczy, porówna i uporządkuje zbiory. Utrwali poznane cyfry oraz poćwiczy logiczne myślenie, spostrzegawczość i umiejętność przeliczania. Dziecko przeprowadzi wspólnie z rodzicem proste eksperymenty. Nauczy się lub posłucha kilku tematycznych piosenek oraz pozna lub utrwali słownictwo w języku obcym. Będzie miało również możliwość stworzenia prac plastycznych i technicznych, rozwiązywania łamigłówek i quizów tematycznych związanych z tematyką warzyw i owoców.
Scenariusz zajęć
Karty pracy
Obejrzyj film
Powtórz litery
Sprawdź swoją pamięć
Zagraj, pokoloruj, zgadnij
Rozwiąż zagadki
Obejrzyj program telewizyjny
- „ABC wszystko wie”, odc. „Jak rosną truskawki?”
- „Ekipa Chrumasa gotuje”
- „Budzik”, odc. „Jemy warzywa i owoce”
Policz, oblicz, porównaj
Matematyczne łamigłówki
Zrób to sam
WF w domu
Śpiewaj z innymi
Obejrzyj i opowiedz
Zapamiętaj i zrób wspólnie z rodzicem
Posłuchaj audycji radiowej
Poćwicz angielski
Inspiracje
Plastusie - tydzień 6
Wspaniałe filmy z Bolkiem i Lolkiem o krajach Unii Europejskiej pozwoliły Wam utrwalić wiedzę na ich temat. Pieknie przygotowaliście albumy o Jasle. Wasze zdjęcia świadczą, że poprawnie piszecie literki i cyferki. Pracujcie tak dalej.