• Ścianka wspinaczkowa

• 02.07.2021 11:36
        • Na uczniów czeka we wrześniu niespodzianka - ścianka wspinaczkowa ufundowana przez Miasto Jasło ze środków Miejskiego Programu Profilaktyki i rozwiązywania problemów alkoholowych oraz przeciwdziałania narkomanii.
          Prace montażowe trwały dwa dni, przy wsparciu naszych pań tłumaczek- Ewy i Małgosi.
          Zajęcia na ścianie wspinaczkowej są doskonałą formą rozwoju ruchowego, wypracowywania kondycji fizycznej i koordynacji ruchowej oraz aktywnego spędzania wolnego czasu. Sport ten zapewnia wspaniałą zabawę i jednocześnie wspomaga rozwój psychoruchowy, rozwija kompetencje przestrzenne. Uprawianie wspinaczki uczy odpowiedzialności i koncentracji, pomaga pokonać własne bariery fizyczne i psychiczne, takie jak słabość i lęk.
          Wspinanie się, zwłaszcza u dzieci jest instynktowne. Stanowi jedno z najbardziej naturalnych zachowań ruchowo – zabawowych, podobnie jak bieganie czy skakanie. Uruchamia bez mała wszystkie właściwości motoryczne człowieka – siłę, wytrzymałość, gibkość, koordynację ruchową. Elementy wspinaczki wykorzystywane są w leczniczej rehabilitacji ruchowej (również osób z niepełnosprawnością, np. osób niewidomych). Wspinanie jest sportem symetrycznym, dzięki czemu prawidłowo rozwija się sylwetka; wzmacniają się mięśnie pleców i rąk, co bardzo korzystnie wpływa na niwelowanie wad postawy. Wspinaczka uczy odpowiedzialności za innych, pomaga pokonać własne bariery fizyczne oraz psychiczne, słabości i lęki, nabrać pewności siebie i wiary we własne siły. Jest szczególnie polecana dla dzieci i osób, które nie znoszą monotonii, poszukują nowych wrażeń.

Dziękujemy!!!
        • Dzień Pustej Klasy 2021 - recepta na witaminę N !

• 18.06.2021 10:46
        • Jak co roku o tej porze roku świetujemy edukację w terenie. Gdyby to święto jeszcze nie istniało, to w tym roku już KONIECZNIE należałoby je wymyślić. Po ponad roku niezawonionego zamknięcia, wystawiamy wszystkim dzieciom, nauczycielkom i nauczycielom Narodową Receptę na Witaminę N-complex 📝
          Czyli receptę na Naturę i wszystkie prozdrowotne mikroelementy, które się w niej kryją: niepodrabialny zapach letniego powietrza, bzyczenie, trzepotanie, stukanie, rycie i wszystkie inne dźwięki, które usłyszycie wśród zieleni, drapanie igieł w stopy , dmuchanie w dmuchawce, gapienie się w niebo 🌱
          Ale przede wszystkim jest to recepta na BYCIE RAZEM. Uważne, bez pośpiechu. Tak, żeby w najmilszych, czerwcowych okolicznościach przyrody, przypomnieć sobie jak to jest być KLASĄ, GRUPĄ, DRUŻYNĄ. I żeby zweryfikować, czy uczenie się "po staremu", "po przedpandemicznemu", czyli w ławce i przed tablicą, wciąż jest dla nas.

Galeria klasy 1a- Park linowy:

• Zajęcia wspomagające - informacja dla rodziców uczniów klas IV - VIII

• 07.06.2021 14:52
        • DRODZY RODZICE!
          W związku z Rozporządzeniem MEiN z dnia 28 maja 2021 r. (Dz. U. z 2021 r. poz.983) oraz w związku z powrotem do nauki stacjonarnej - w przyszłym roku szkolnym będą organizowane zajęcia wspomagające uczniów w opanowaniu i utrwaleniu wiadomości i umiejętności z wybranych obowiązkowych zajęć edukacyjnych z zakresu kształcenia ogólnego:
          j. polski,
          matematyka,
          j. angielski
          Zajęcia będą odbywać się w okresie od 2 września 2021 r. do 22 grudnia 2021 r. w formie stacjonarnej. Udział w zajęciach wspomagających jest bezpłatny i dobrowolny.

Jeśli są Państwo zainteresowani udziałem Państwa dzieci w tych zajęciach – proszę o złożenie deklaracji udziału.

Deklaracje mogą być składane do Wychowawcy klasy do 15 czerwca 2021 r.
          w formie papierowej – podać dziecku
          w formie elektronicznej – za pośrednictwem dziennika elektronicznego VULCAN

O powstaniu grupy decydować będzie jej liczebność (min. 10 uczniów).

Jeśli widzą Państwo konieczność utworzenia zajęć z innych (niż wyżej wymienione) przedmiotów – proszę wpisać je w deklaracji; jeśli powstanie grupa – utworzymy takie zajęcia.

Życzę zdrowia,
          Gabriela Zdunek-Gajda
          dyrektor

------------------------------------------------------------------------------------------------------------

DEKLARACJA UDZIAŁU W ZAJĘCIACH WSPOMAGAJĄCYCH

Deklaruję uczestnictwo mojego dziecka ___________________________________ ucznia obecnej klasy ______ w zajęciach wspomagających uczniów w opanowaniu i utrwaleniu wiadomości i umiejętności z przedmiotów:

planowanych do realizacji od 2 września 2021 r. do 22 grudnia 2021 r.

data i podpis Rodzica

Załącznik: DEKLARACJA.pdf
        • Powodzenia !

• 25.05.2021 05:45
        • Kochani ósmoklasisci.
          Przed Wami pierwszy egzamin. Dajcie z siebie wszystko, nie porzucajcie zadań w połowie, wracajcie do tych, które wydawały wam się trudne w pierwszej chwili, czytajcie uważnie polecenia i wykorzystajcie cały dany wam czas.
          A przede wszystkim pamiętajcie, że za wami masa ludzi trzymających za was kciuki!
          GOOD LUCK!!! ❤ 🍀 ❤ 🍀❤ 🍀❤🍀❤🍀❤🍀❤ 🍀
        • Organizacja pracy szkoły do końca roku szkolnego

• 21.05.2021 12:52
        • 24 maja(poniedziałek) 2021r. i  28.maja 2021 ( piątek ) – dni wolne od zajęć dydaktycznych dla uczniów klas 1-8 zgodnie z przyjętym na ten rok szkolny kalendarzem organizacyjnym SP6.

W dniach 25 (wtorek), 26 ( środa ) i 27 ( czwartek ) maja 2021r. – EGZAMIN ÓSMOKLASISTY. Dla uczniów klasach 1 – 7- wolne od zajęć dydaktycznych.

Od 31 maja 2021r. – wszystkie klasy 1 – 8 przychodzą do szkoły i pracują stacjonarnie według obowiązującego planu lekcji.

3 czerwca 2021r. ( czwartek ) Boże Ciało – dzień ustawowo wolny.

4 czerwca 2021r. ( piątek ) – dzień wolny od zajęć dydaktycznych zgodnie z przyjętym na ten rok szkolny kalendarzem organizacyjnym SP6.

Zajęcia stacjonarne, w szkole odbywają się w pełnym reżimie sanitarnym, z przestrzeganiem Procedur bezpieczeństwa w czasie pandemii Covid – 19 obowiązujących w szkole od 1 września 2020 r. oraz Wytyczne_dla_klas_1-3_SP_-_aktualizacja_4052021(1).pdf