• Uwaga, ważny komunikat!

• 25.10.2020 13:56
        • Szanowni Państwo.
          W związku z czasowym ograniczeniem działalności szkół związanym z przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID -19, w okresie od dnia 26.10.2020 do 8.11.2020 r  w Szkole Podstawowej nr 6 w Jaśle wprowadza się hybrydowy (łączony) tryb nauczania, zgodnie z harmonogramem :
          a) oddziały 4-8 pracują zdalnie;
           b) oddziały 1-3 pracują nadal w trybie stacjonarnym.
          Lekcje dla uczniów kl. 4-8 będą odbywać się za pośrednictwem szkolnej platformy Google Suite  z wykorzystaniem dostępnych w niej narzędzi, m.in Clasroom, Meet .
          Plan lekcji dla wszystkich klas jest dostępny w e-dzienniku (nie ulega zmianie).
          Godziny rozpoczęcia lekcji są takie same, jak w warunkach szkolnych.

Szegółowe informacje dotyczące organizacji zdalnego nauczania znajdują się w Regulamin_organizacji_nauczania_zdalnego_i_hybrydowego_SP6.pdf
           Ponadto:
          • stołówka i świetlica  dla klas I-III pracuje bez zmian  ale prosimy o ograniczenie do niezbędnego minimum czasu korzystania z niej przez dzieci.
          • biblioteka szkolna jest czynna zgodnie z planem,
          • praca specjalistów i pedagoga szkolnego pozostaje bez zmian.
          • Wszystkie dotychczasowe obostrzenia sanitarne w szkole nadal obowiązują.

Mając na uwadze złożoność sytuacji, prosimy o dalszą współpracę i wspieranie Waszych dzieci, a naszych uczniów. Zdajemy sobie sprawę z utrudnień i obciążeń wynikających ze zdalnego nauczania. Będziemy wdzięczni za każde konstruktywne sygnały dotyczące naszej pracy.
          Wszystkim naszym podopiecznym oraz ich rodzinom życzymy wytrwałości i dużo zdrowia.
          Dyrektor Gabriela Zdunek-Gajda
        • CodeWeek 2020 w szkole

• 21.10.2020 12:07
        • Nasza szkoła  kolejny raz aktywnie włączyła się w Code Week. Jest to inicjatywa promująca programowanie i umiejętności cyfrowe wśród uczestników w ciekawy i interesujący sposób. Udowadnia, że programowanie nie jest wcale takie trudne, jak może się wydawać. Europejski Tydzień Kodowania odbywa się w dniach od 10 do 25 października 2020 r.

Akcja organizowana jest na terenie całej Europy i dedykowana wszystkim, którzy chcą rozpocząć lub kontynuować przygodę z programowaniem. To świetna okazja, by zacząć zabawę z grami logicznymi, prostą grafiką komputerową, czy robotyką.

Aktywnie w realizacje programu właczyły się klasa 1a i 2a.

Certyfikat:

• Dzień Edukacji Narodowej 2020

• 14.10.2020 12:25
        • W Dniu Edukacji Narodowej całej społeczności szkolnej: uczniom, nauczycielom, pracownikom życzę zdrowia, morza empatii, uśmiechu a przede wszystkim wspólnie spędzonego czasu w tym trudnym roku szkolnym.
          Dyrektor, Gabriela Zdunek-Gajda
        • KOMUNIKAT DLA RODZICÓW

• 12.10.2020 13:50
        • 14 października (środa) 2020 r.– Dzień Edukacji Narodowej –
          jest dniem wolnym od zajęć lekcyjnych.

Dz.U.2019.2215 Art. 74. – [Dzień Edukacji Narodowej] – Karta Nauczyciela.
          W dniu rocznicy utworzenia Komisji Edukacji Narodowej, 14 października każdego roku, obchodzony będzie Dzień Edukacji Narodowej. Dzień ten uznaje się za święto wszystkich pracowników oświaty i jest wolny od zajęć lekcyjnych.

Dla uczniów, których rodzice nie mogą zapewnić opieki, będą zorganizowane w świetlicy szkolnej zajęcia opiekuńczo-wychowawcze.
          Zgłoszenia o przybyciu dziecka na zajęcia w ten dzień należy dokonać telefonicznie w sekretariacie szkoły do dnia13 października br. (wtorek).

ROZPORZĄDZENIE MINISTRA EDUKACJI NARODOWEJ z dnia 11 sierpnia 2017 r. w sprawie organizacji roku szkolnego.

Dyrektor Gabriela Zdunek-Gajda

• 11.10.2020 13:35
        • "Jeden język ustawia Cię w korytarzu życia. Dwa języki otwierają każde drzwi po drodze.” – Frank Smith

Tradycją naszej szkoły stały się coroczne obchody Europejskiego Dnia Języków. W tym dniu w sposób szczególny uświadamiamy sobie potrzebę znajomości języków obcych jako narzędzia komunikacji we współczesnym świecie. Na lekcjach języków obcych rozmawialiśmy o korzyściach płynących ze znajomości języków, rozwiązywaliśmy quizy wiedzy o językach europejskich. Uczniowie mieli okazję sprawdzić swoje umiejętności językowe uczestnicząc w interaktywnych quizach. Odbyliśmy wirtualną podróż po Europie zatrzymując się w stolicach największych krajów europejskich i poznając ich kulturę. Uczniowie uczestniczyli w grach językowych promujących naukę języków poprzez zabawę.
          Nauka języków obcych może być zabawą i procesem przynoszącym wiele korzyści i radości.

Nauczyciele języków obcych – Ewa Wątroba, Małgorzata Kowalska i Magdalena Narwrot