• Ogólnopolski dzień głośnego czytania w nowoczesnej bibliotece w Bieczu

• 07.10.2020 10:13
        • W ramach obchodów Dnia głośnego czytania we współpracy Biblioteką w Bieczu uczniowie klas 4a i 4b miała okazję uczestniczyć w  głośnym czytaniu Dyrektor Biblioteki  Biecz pani Elżbiety Knapik, która w dziale dla młodych czytelników czytała  wybrane fragmenty prozy.To była fantastyczna przygoda, podczas której uczniowie klas czwartych nie tylko zwiedzili piękną bibliotekę po przebudowie, ale także poznali jej działalność.

SERDECZNIE DZIĘKUJEMY

pani dyrektor Elżbiecie Knapik i wszystkim pracownikom za fantastyczne i ciepłe przyjęcie.

Pamiętajmy, że głośne czytanie jest doskonałą okazją do budowania więzi i wspólnego spędzania czasu dziecka z rodzicami, dziadkami czy kolegami. Święto to warto ,,obchodzić” w swoich domach każdego dnia. Poświęćmy swoim pociechom chociaż 20 minut dziennie na czytanie, a to na pewno zaowocuje w przyszłości. Książki to nie tylko źródło wiedzy, ale także pomoc w rozwijaniu wyobraźni, poszerzają słownictwo, a przede wszystkim zawierają ciekawe historie, które pozwalają przeżyć wspaniałe emocje.

Serdecznie dziękuje wszystkim nauczycielom

zaangażowanym w  przedsięwzięcie  Obchodów Dnia Głośnego Czytania

bibliotekarz: Anna Szwarnowiecka-Kopcza
        • Ogólnopolski dzień głośnego czytania 2020

• 07.10.2020 09:54
        • To święto, którego najważniejszymi beneficjentami są dzieci. Czytanie im na głos stymuluje ich rozwój, wzbogaca słownictwo i pobudza wyobraźnię. Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania został ustanowiony z inicjatywy Polskiej Izby Książki w 2001 roku, przypada 29 września, odnosi się do urodzin Janiny Porazińskiej, autorki książek dla dzieci i młodzieży.

Od dawna dobrze wiemy, że czytanie rozwija wyobraźnię, język i pamięć. Uczy myślenia, poprawia koncentrację, poszerza wiedzę  i ułatwia naukę. Postanowiliśmy uczcić ten dzień zapraszając uczniów klas 1-3 do wzięcia udziału w konkursie czytelniczym o tytuł Mistrza Pięknego Czytania. Celem konkursu była promocja głośnego czytania i rozbudzenie pasji czytania. Umiejętności uczniów oceniła komisja w składzie wychowawca każdej klasy 1-3 oraz nauczyciel bibliotekarz.

Udział w konkursie wzięli wszyscy chętni uczniowie, którzy czytali wiersze Janiny Porazińskiej  „Psoty    i śmieszki”.

Klasę 1a reprezentowali :

Antonina Hućko

Igor Felkiel

Maciej Mitrut

Adrian Lechwar

Wszyscy uczniowie biorący udział w konkursie czytali wspaniale i płynnie. Pięknie i wyraziście modulowali głos, przestrzegali znaków interpunkcyjnych. Postawa i zachowanie uczniów w trakcie czytania była godna naśladowania. Biorący udział w konkursie jak na profesjonalistów przystało wykazali się umiejętnością nawiązania kontaktu ze słuchaczami, którym bardzo dziękujemy za piękne przyjecie swoich kolegów i koleżanek . Tak Trzymać!

W związku z duużymi trudnościami wyłonienia zwycięzców poszczególnych klas komisja postanowiła przyznać

1 miejsce

wszystkim uczestnikom konkursu:)

GRATULUJEMY!!!

Szczególne gratulacje należą się  uczniom klasy pierwszej , którzy z odwagą podjęli się tak trudnego zadania.

Konkurs został uwieńczony głośnym czytaniem dzieciom nauczyciela bibliotekarza.

• To już dzisiaj !!!

• 25.09.2020 08:47

• Po raz kolejny uczestniczymy w świętowaniu Dnia Pustej Klasy! 25 września 2020. Niech tego dnia wszystkie ławki będą puste. Nauczycielki i Nauczyciele - zabierzcie dzieci na dwór. Bądźcie z nimi blisko natury. Uczyńcie ten dzień
          ...Dniem Lekcji Innych Niż Wszystkie 🦚
          ...Dniem Inspirujących Spacerów 🌿
          ...Dniem Odkrywania Lasu 🍂
          ...Dniem Odpoczynku na Łące 🌼
          ...Dniem Parkowych Zabaw 🤸‍♀️
          Niech piątek 25 września będzie dla dzieci i młodzieży okazją do bliskiego kontaktu z przyrodą, do jej uważnej, czułej obserwacji i beztroskiego celebrowania jej piękna
        • Zmiana obuwia.

• 24.09.2020 09:03
        • Drodzy uczniowie. Idzie jesień, uprzejme prosimy o zmianę obuwia po przyjściu do szkoły, co przyczyni się do zachowania czystości w naszej szkole.

W naszej szkole każda klasa ma przypisany odrębny boks w szatni wiec zgodnie z „Regulamin funkcjonowania Szkoły Podstawowej nr 6 w Jaśle

w okresie pandemii koronawirusa SARS-CoV-2 od 1 września 2020 r.” obowiązuje zmiana obuwia i odzieży wierzchniej