• #SzkołaPamięta

• 29.10.2021 13:11
        • Zbliżają się dni, w których w szczególny sposób pamiętamy o zmarłych. Porządkujemy groby i zapalamy znicze. Wspominamy zarówno naszych bliskich, jak i tych, którzy zapisali się w historii. Pamięć o nich jest wyrazem szacunku dla ich życia i dokonań. Włączyliśmy się w akcję Ministerstwa Edukacji Narodowej „Szkoła pamięta” i organizujemy w naszej szkole różnorodne działania upamiętniające te ważne dla nas postaci oraz wydarzenia.
          Dzisiaj klasy odwiedziły Cmentarz oraz Płytę Sapera.
          #SzkołaPamięta

Zapraszamy do klasowych galerii:

• CZYTANIE MA MOC

• 28.10.2021 15:05
        • Udział  w II Międzynarodowej edycji VI Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w liczbie osób czytających na przerwie pt. Przerwa na czytanie.

Uczniowie klas 1-8 w dniu 22 października na zaproszenie  Biblioteki Pedagogicznej  Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wlkp. wzięli udział w Przerwie na czytanie.

Wydarzenie odbywało się w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej Cała Polska czyta dzieciom.

Celem akcji była promocja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, integracja środowiska szkolnego, pokazanie uczniom, że czytanie jest ciekawe i  zachęcenie uczniów do sięgania po książkę w każdej sytuacji, każdym miejscu.

• Lekcja odpowiedzialności- Wybory JBO

• 27.10.2021 14:54
        • W dniach od 11 do 25 października wszyscy uczniowie naszej szkoły, którzy ukończyli 13 lat i mieszkają na terenie miasta Jasła, mogli uczestniczyć w głosowaniu nad wybranym projektem inwestycyjnym i nieinwestycyjnym Jasielskiego Budżetu Obywatelskiego. Na lekcjach wiedzy o społeczeństwie  młodzież klasy 8 a i 8 b dowiedziała się, czym jest budżet obywatelski, jak wygląda karta do głosowania oraz jak należy głosować. Przedstawione zostały wszystkie zgłoszone do JBO projekty, aby uczniowie mogli zastanowić się, który z nich wybrać. Głosowanie odbywało się podczas lekcji wiedzy o społeczeństwie i było dla młodzieży lekcją demokracji, patriotyzmu i  odpowiedzialności za swoją małą Ojczyznę.
        • Z@kodowani na dobrą zabawę!

• 25.10.2021 13:34
        • W dniach 10-20 października uczniowie naszej szkoły już po raz dziewiąty przyłączyli się do akcji Code Week 2021, czyli Europejski Tydzień Kodowania– oddolnej inicjatywy, w ramach której świętujemy kreatywność, rozwiązywanie problemów i współpracę poprzez programowanie i inne działania związane z technologią dla osób w każdym wieku. Wydarzenie zostało zarejestrowane na stronie: https://codeweek.eu/view/372497/z-at-kodowani-na-dobra-zabawe

W tym szczególnym tygodniu – Tygodniu Kodowania w ciekawy i interesujący sposób promujemy i popularyzujemy programowanie i umiejętności cyfrowe.  Uświadamiamy korzyści, jakie płyną z nauki kodowania od najmłodszych lat.

Uczniowie klas 1-3 wykorzystując tablety programowali własne programy w Scratchu jr, Zadania w ramach realizacji zadań programu: “Uczymy dzieci Programować”

Uczniowie klas 4-8  na lekcjach informatyki samodzielnie programowali własne zakończenie gier (zajęcia z „Minecraftem”, “Potańcówka” „ „Blockly Games” i wiele innych) i programowali wykorzystując tablety grę Scotie Go.

Po co nam programowanie?

-Programowanie to dobra zabawa!

-Programowanie to kreatywność! Od zarania dziejów ludzkość tworzy posługując się gliną, kamieniem, cegłami, papierem i drewnem. Dziś tworzymy posługując się programowaniem.

-Programowanie daje nowe szanse! Możesz znacznie więcej niż być tylko odbiorcą treści cyfrowych – programując, możesz sam stworzyć coś nowego i udostępnić to milionom ludzi. -rogramując, możesz wykreować strony internetowe bądź gry albo sterować komputerem lub robotem.
          - Zrozumiesz świat. Coraz więcej rzeczy jest ze sobą połączonych za pomocą sieci internetowej. Mając pojęcie o tym, co się dzieje pod obudową urządzenia, możemy lepiej zrozumieć świat!

-Programowanie uczy myślenia komputacyjnego, rozwiązywania problemów, kreatywności, myślenia analitycznego i pracy zespołowej.

- Praca na 90 proc. stanowisk wymaga dzisiaj posiadania umiejętności cyfrowych, w tym umiejętności programowania.

Gabriela Zdunek-Gajda

• Próbna ewkaucja

• 12.10.2021 11:28

• W czwartek 7 października, jak co roku w naszej szkole, została przeprowadzona próbna ewakuacja szkoły. Celem ćwiczeń było oswojenie z sytuacją zagrożenia oraz kształtowanie umiejętności odpowiedniego postępowania w razie pożaru lub innego zagrożenia. Ewakuacja przebiegła sprawnie i zgodnie z obowiązującymi procedurami.  Po usłyszeniu sygnału alarmowego nauczyciele wraz z uczniami oraz wszystkimi pracownikami szkoły zebrali się przed budynkiem, gdzie zostały przeprowadzone ćwiczenia z pierwszej pomocy przedmedycznej. Akcja przebiegała pod czujnym okiem przedstawiciela Powiatowej Straży Pożarnej w Jaśle młodszego brygadiera  pana Ireneusza Michalika, za co bardzo Mu dziękujemy.
        • XI Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

• 08.10.2021 14:21
        • 1 października obchodziliśmy XI Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Korytarzami naszej szkoły przemierzały PATROLE sprawdzające znajomość „królowej dnia”. Uczniowie świetnie wcielili się w rolę, było dużo śmiechu i radości.

W klasach odbywały się również egzaminy ze znajomości tabliczki mnożenia. Komisje egzaminacyjne uważnie pracowały aby wyłonić EKSPERTÓW TABLICZKI MNOŻENIA, którzy zostali nagrodzeni medalami. Ciekawe zadania, łamigłówki, kolorowanki oraz wiele innych interesujących zadań pozwoliło w przyjemny sposób utrwalić tabliczkę mnożenia.

Ten dzień oprócz dużej dawki humoru, radości i wspólnej zabawy pozwolił zmierzyć się naszym uczniom z ciekawymi zadaniami i pokazał, że tabliczkę mnożenia można utrwalać w interesujący sposób.

Katarzyna Borowiec

Magdalena Lechwar