• Pokaz pierwszej pomocy i bezpieczeństwa nad wodą we współpracy z Polskim Instytutem Rozwoju Kultury Fizycznej i Sportu

• 19.05.2022 12:51
        • Pokaz z ratownictwa wodnego, ćwiczenia z udzielania pierwszej pomocy, prezentacja sprzętu ratowniczego i prelekcja na temat podstawowych zasad bezpiecznego wypoczynku nad wodą – takie atrakcje zostały przygotowane dla uczniów klas 5-8 naszej szkoły we współpracy z Polskim Instytutem Rozwoju Kultury Fizycznej i Sportu z siedzibą główną w Rzeszowie.

Głównym celem tych działań było wzmocnienie poczucia bezpieczeństwa na obszarach wodnych i terenach bezpośrednio do nich przyległych.Poprzez pokaz chcieliśmy zwrócić  uwagę  uczniów na zagrożenia jakie nieść może zbyt beztroska rekreacja wodna oraz  promować odpowiedzialne zachowania i postawy osób przebywających w wodzie i nad wodą.

Podczas przeprowadzanych ćwiczeń można było zobaczyć pokaz pierwszej pomocy przedmedycznej, prezentację sprzętu do ratownictwa oraz jego praktyczne wykorzystanie. Każdy mógł spróbować swoich sił - jako ratownik, wykonując resuscytację krążeniowo – oddechową na specjalnie przygotowanym w tym celu fantomie.

W ramach akcji  uczniowie przypomnieli sobie o tym jak mądrze wypoczywać nad wodą i jak zareagować w sytuacji zagrożenia.Uczniowie utrwalili numery alarmowe oraz omawiali sposób powiadamiania służb ratunkowych o zaistniałym zdarzeniu.

Mamy nadzieję, że taka wizualizacja różnych zagrożeń pobudzi wyobraźnię uczniów i i zapobiegnie niebezpiecznym sytuacjom.

Bardzo dziękujemy  ratownikom z Polskiego Instytutu Rozwoju Kultury Fizycznej z siedzibą główną w Rzeszowie za  te niezwykle ważne zajęcia i duuuże zaangażowanie, a wszystkim uczniom życzymy  rozważnych i mądrych decyzji.

• Uroczyste rozdanie nagród w konkursie "Ja - moja przyszłość - mój zawód"

• 17.05.2022 11:40
        • 10 maja br. w MDK odbyło się rozdanie nagród autorom prac nagrodzonych w II Powiatowym Konkursie Plastycznym "Ja - moja przyszłość - mój zawód".
          Nagrody ufundowane przez Powiat Jasielski  oraz Firmę Nowy Styl otrzymali:

Nagrodę główną – krzesło ufundowane przez firmę Nowy Styl Sp. z o.o. - otrzymała  Lena Podlasek z kl 2a.

Równorzędne nagrody ufundowane przez Powiat Jasielski otrzymali także:
          Bartosz Korzeniowski z kl. 1,
          Emilia Marcisz z kl.2,
          Wiktor Rolek z kl.2,
          Laura Iossa z kl 7A
          Katarzyna Schabińska z kl. 7A.

Gratulacje!!!
        • Rekolekcje szkolne.

• 15.05.2022 19:53
        • 12 i 13 maja 2022 r. odbyły się szkolne rekolekcje dla uczniów z Zespołu Szkół Miejskich nr 1 w Jaśle. Rekolekcje poprowadziła s. Karina Pawłowska wraz z Grupą teatralną „Pod skrzydłami Anioła”.
        • Prezentacja projektu JLN z Lotosem

• 11.05.2022 13:42
        • Prezentacja projektu naukowo-badawczego JLN z Lotosem "Cumelek kładziemy na nakastliku, czyli jak ocalić od zapomnienia, wśród jasielskiej młodzieży, gwarę podkarpacką" w SP 2 w Jaśle
          Ligowy Zespół Badawczy:
          1. Lena Janiga
          2. Blanka Smagacka
          3. laura Piekarz
          Opiekun projektu: Magdalena Janiga-Żdan

Gratulacje dla dziewczyn!!! Byłyście doskonałe!
        • SUKCESY UCZNIÓW W POWIATOWYM KONKURSIE PLASTYCZNYM  ,,JA- MOJA PRZYSZŁOŚĆ - MÓJ ZAWÓD"
        • SUKCESY UCZNIÓW W POWIATOWYM KONKURSIE PLASTYCZNYM ,,JA- MOJA PRZYSZŁOŚĆ - MÓJ ZAWÓD"

• 29.04.2022 08:32
        • Uczniowie naszej szkoły licznie przystąpili do konkursu plastycznego organizowanego przez Młodzieżowy Dom Kultury w Jaśle  pod hasłem ,,JA- MOJA PRZYSZŁOŚĆ - MÓJ ZAWÓD". Łącznie wykonano 29 prac na poziomie klas I-VII. Celem konkursu była zachęta do refleksji nad tematem wyboru zawodu a także rozwój wyobraźni i umiejętności plastycznych wśród dzieci i młodzieży oraz inspirowanie ich do twórczych poszukiwań w dziedzinie plastyki.

Nagrodę główną – krzesło ufundowane przez firmę Nowy Styl Sp. z o.o. - otrzymała uczennica naszej szkoły :
          Lena Podlasek z kl 2a.

Równorzędne nagrody ufundowane przez Powiat Jasielski otrzymali także:
          Bartosz Korzeniowski z kl.
          1,
          Emilia Marcisz z kl.2,
          Wiktor Rolek z kl.2,
          Laura Iossa z kl 7A
          Katarzyna Schabińska z kl. 7A.

Uroczyste wręczenie nagród odbędzie się 10 maja w MDK w Jaśle. Cieszymy się bardzo, że uczniowie naszej szkoły rozwijają swoje talenty i osiągają tak wspaniałe sukcesy!
                Na konkurs nadesłano 169 prac z 18 szkół podstawowych z powiatu jasielskiego. W skład
          Komisji wchodzili: Elżbieta Piórecka – artystka, pedagog, nauczyciel sztuk plastycznych MDK w Jaśle, Bogdan Samborski – artysta, rzeźbiarz, Małgorzata Forystek – nauczycielka edukacji artystycznej MDK w Jaśle.

GRATULUJEMY!!!

nauczyciel plastyki

Małgorzata Szewczyk

• Pokaz zwierząt egzotycznych

• 26.04.2022 15:02
        •

25 kwietnia uczniowie naszej szkoły mieli okazję zapoznać się z ciekawymi gatunkami zwierząt, głównie gadów, takimi jak: wąż zbożowy, wąż mleczny, gekony, agamy brodate, a także owadów: karaczany madagaskarskie. Podczas pokazu była możliwość pogłaskania węża oraz zobaczenia wylinki pająka. Towarzysko wystąpił także sympatyczny żółw.

Dzieci poznały różne zwyczaje tych zwierząt oraz informacje na temat sposobów ich odżywiania. Poszerzyły swą wiedzę o różne terminy naukowe, np. mimikra na przykładzie węża mlecznego upodobniającego się do jadowitego węża koralowego.

Pokaz został zorganizowany w małych grupach, aby każdy uczestnik miał możliwość bezpośredniego kontaktu ze zwierzętami. Wzbudzał on widoczne zainteresowanie wśród dzieci, które zadawały Pani Monice różne pytania, np. jak rozpoznać wśród węży samca i samicę? Podobały się nam także imiona tych zwierząt, np. wąż ,,Precel".

Taka żywa lekcja zoologii na pewno pozostanie w pamięci uczniów i wpłynie na ich zainteresowania przyrodnicze.