• 03.10.2022 21:35
        • „Jeżeli rozmawiasz z drugim człowiekiem, w języku który rozumie – to co mówisz przemawia do jego głowy. Jeżeli rozmawiasz z nim w jego ojczystym języku trafiasz prosto do jego serca”/ Nelson Mandela
          W czwartek 29 września po raz kolejny obchodziliśmy w naszej szkole Europejski Dzień Języków. W tym dniu w sposób szczególny uświadamiamy sobie potrzebę znajomości języków obcych jako narzędzia komunikacji we współczesnym świecie. Odkrywamy różnorodność językową, która jest bogatym dziedzictwem naszego kontynentu. Jesteśmy przekonani, że dzięki znajomości języków obcych możliwe jest osiągnięcie zrozumienia pomiędzy różnymi kulturami. W tym dniu uczniowie poszczególnych klas ubrali się w kolory różnych krajów europejskich, prezentując także symbole tych krajów oraz ich flagi. Uczestniczyli  w konkursie na najciekawszy kaligram w języku angielskim lub niemieckim oraz w interaktywnym quizie wiedzy o językach. Był to miły dzień nauki i dobrej zabawy.
          Małgorzata Kowalska
          Klaudia Bora
        • 17 września – Światowy Dzień Sybiraka i 83. rocznica sowieckiej agresji na Polskę

• 18.09.2022 14:33
        • W 83 rocznicę napaści Związku Sowieckiego na Polskę poczet sztandarowy naszej szkoły uczestniczył w uroczystej Mszy Św. w intencji Sybiraków i ich rodzin w kościele oo. Franciszkanów. Po Mszy uczniowie uczestniczyli w uroczystym Apelu Pamięci pod pomnikiem Golgoty Wschodu.
          17 września 1939 roku armia czerwona wkroczyła na wschodnie ziemie II Rzeczpospolitej. Dla broniącej się przed najazdem niemieckim Polski był to cios w plecy. Państwo polskie zaatakowane z dwóch stron nie było w stanie obronić swojego terytorium. To właśnie ten dzień ustanowiono dniem pamięci o losach tych, którzy musieli opuścić Ojczyznę i z dala od niej walczyć o zachowanie polskości.
          Cześć i chwała pamięci Polaków pomordowanych na wschodzie.
        • Dzień Kropki. Święto kreatywności i odkrywania talentów.

• 16.09.2022 15:50
        • Święto International Dot Day czyli Międzynarodowy Dzień Kropki obchodzi się 15 września od 2009 roku. Historia tego święta rozpoczęła się od książki Petera Reynoldsa „The Dot”. Jest to historia dziewczynki, która dzięki małej kropce zmieniła myślenie o sobie i uwierzyła we własne możliwości.
          Dzień Kropki powstał, aby świętować i wspierać kreatywność, odwagę, wyobraźnię i zabawę dzieci. By odkrywać ich talenty i pokazać je innym. Żeby pokazać, że każde dziecko ma swoje mocne strony, które należy wspierać i rozwijać.
          Dzień kropki  był dla wszystkich ciekawym przeżyciem, wspaniałą zabawą, uświadomieniem sobie jakie pokłady talentów i umiejętności w nas drzemią. I jak ważne jest aby je odkrywać i rozwijać.

• Zaproszenie na zebrania z rodzicami w szkole

• 05.09.2022 18:40
        • Szanowni Rodzice,

Po przerwie wakacyjnej przywitaliśmy naszych Uczniów. W nowym roku szkolnym 2022/ 2023 życzymy im dużo energii, zachowania pogody ducha i wytrwałości w zdobywaniu wiedzy. Wam drodzy Rodzice życzymy optymizmu i satysfakcji wynikającej ze współpracy z naszą szkołą.

W dniu 07 września 2022 roku (wtorek) zapraszamy Państwa na ogólnoszkolne spotkanie z dyrektorem o godzinie 17.00 i zebrania z wychowawcami klas o godzinie 17.30.

• Rozpoczęcie roku szkolnego 2022/23

• 31.08.2022 14:49
        • Z wielką radością zapraszamy w nowym roku szkolnym 2022/2023.

Uroczysta inauguracja roku szkolnego 2022/2023 rozpocznie się 1 września 2022 o godzinie 8.00. Mszą Św. w Parafii Miłosierdzia Bożego.

O godz. 8.45. zapraszamy na uroczyste otwarcie roku szkolnego do szkoły. Jeśli pogoda na to pozwoli rozpoczęcie odbędzie sie na zewnatrz przed wejściem głównym do szkoły.
          W przypadku niepogody klasy spotykaja się z wychowawcami w klasach:

Klasa 1a - sala klasy 1a - wych.  Elzbieta Szot ( + 1 rodzic)
          Klasa 2a - sala klasy 2a - wych. Małgorzata Szewczyk
          Klasa 3a - sala klasy 3a - wych. Małgorzata Mroczka
          Klasa 4a - sala matematyczna - wych.Małgorzata Kowalska (+1 rodzic)
          Klasa 5a - sala przyrodnicza  - wych.Magdalena Janiga-Żdan
          Klasa 6a- sala przedmiotowa  - wych. Aneta Kowalkowska