• Dobrego roku dla Wszystkich!

• 01.09.2021 13:46
      • "Właściwie wszystko, co w ciągu ostatnich lat odkrywamy o procesie edukacji, sprowadza się do tego, że EDUKACJA JEST RELACJĄ." /M. Kaczmarzyk

Kochane Dzieci, Drodzy Uczniowie!

Pierwszy dzwonek już za nami. Bardzo się cieszymy, że pomimo obecnej sytuacji epidemiologicznej, będziemy mogli spotykać się w prawie normalnych okolicznościach na szkolnych korytarzach. Choć rozumiemy, że nie łatwo przestawić się z trybu „długie wakacje” na tryb „szkoła”, to miło  będzie spotykać się znowu w gronie znajomych i przyjaciół.

Szczególnie witamy pierwszoklasistów, którzy zdecydowali się na naukę w naszej szkole. Od tego momentu wpisujecie się na stałe w historię naszej społeczności. Jesteśmy przekonani, że szybko zaaklimatyzujecie się w nowym otoczeniu i będzie wam tutaj dobrze jak w domu.

Wszystkim Wam życzymy powodzenia i wytrwałości, niech nowy rok szkolny przyniesie radość, zadowolenie, obfituje w pozytywne doświadczenia, pozwoli osiągać sukcesy. Przede wszystkim rozwijajcie relacje, to one w przyszłości będą wyznacznikiem Waszych sukcesów i dobrego życia.

Drodzy Rodzice, bądźcie zawsze blisko swoich dzieci, dajcie im dzieciom wiele empatii i wsparcia – tego w tym roku najbardziej potrzebują. Bądźcie mądrymi rodzicami:

"Rodzice są jak ogrodnicy, którzy kupują nasiona.

Tyle że w przypadku dzieci nie ma takich ładnych torebeczek, gdzie widać,

co z każdego nasionka wyrośnie, i instrukcji jak się o to nasionko troszczyć.

Wszystko jest wymieszane, wsadza się rękę do worka i bierze co popadnie.

Gdy rodzice zaczynają hodować swoje nasionko,

to mogą mieć marzenie, by wyrósł z niego dąb.

Ale może się okazać, że zasadzili bratek.

I wtedy rodzic, który się uprze przy dębie, będzie próbował z bratka zrobić dąb.

A w rezultacie nie będzie ani dębu, ani bratka.

Wyhoduje jakąś hybrydę, coś bardzo nieszczęśliwego.

I skrzywdzi to nasienie.

Mądry rodzic w takiej sytuacji dowie się jak hodować bratki,

i zrobi wszystko, by jego bratek był jak najbardziej udany"

– Wojciech Eichelberger