• Warsztaty arteterapeutyczne

• 13.05.2024 13:27
        Miały one na celu poprawę i wzmocnienie zdrowia psychicznego. Były narzędziem do pracy z emocjami, potrzebami i lękami. Omówiono tematykę trudnych emocji, stresu, radzenia sobie w kryzysach psychicznych i omówiono sposoby relaksacji.
        Było dużo rozmów, działań plastycznych i muzycznych.
        Z całego serducha dziękujemy uczniom za duże zaangażowanie i aktywność, pani Ani Sikorskiej, certyfikowanej arteterapeutce z SensArte - Centrum Arteterapii w Warszawie, za rzetelną wiedzę, ogrom ciepła i dobrą energię.🥰
        Arteterapia jest związana ze zdrowiem psychicznym, jest efektywną metodą, która poprzez proces twórczy pozwala rozwijać interpersonalne umiejętności. Przybliża do uczuć, potrzeb, pomaga w radzeniu sobie z trudnymi emocjami, w budowaniu poczucia własnej wartości i lepszym zrozumieniu siebie. Uczy nazywania i wyrażania własnych emocji i komunikowania się z otoczeniem w sposób asertywny, w szacunku do siebie i innych.

Rozwija empatię, akceptację i zrozumienie, pozytywnie wpływa na akceptację swojego ja. Niesie ze sobą szereg pozytywnych skutków, zarówno w sferze psychicznej jak i fizycznej. Wpływa na redukcję stresu i odreagowanie napięcia. Pomaga odnaleźć motywację i pracować na własnym potencjale i mocnych stronach.