• Wycieczka do AlpakoZagrody

• 07.06.2024 19:53
      • 5 czerwca 2024r. uczniowie klasy 1 i 2 rozpoczęli świętowanie Dnia Pustej Klasy i wybrali się na wycieczkę do Alpakozagrody w Samoklęskach, w celu przybliżenia dzieciom wiedzy o alpakach oraz umożliwienia im kontaktu z tymi urokliwymi zwierzętami.
        Podczas zwiedzania gospodarstwa uczniowie mieli okazję dowiedzieć się wielu ciekawostek na temat życia zwierząt. Opowiadała o ich pochodzeniu, zachowaniach i codziennej pielęgnacji. Dzieci mogły zaobserwować również inne zwierzęta takie jak : Kozy Anglonubijskie, owce, osiołki, ponadto Nandu, Pawie, Kaczki mandarynki, kury jedwabiste, gołębie Pawiki, króliki oraz żółwie. Największą atrakcją była bezpośrednia interakcja ze zwierzętami zwłaszcza alpakami. Uczniowie mogli przytulić , pogłaskać, nakarmić a co najbardziej zabawne dostać buziaka. Te spokojne i przyjazne zwierzęta szybko zdobyły sympatię wszystkich uczestników wycieczki. Po zakończeniu części zwiedzania , dzieci miały czas na zabawy na terenie zagrody. Uczniowie brali udział w warsztatach plastycznych, na których mogli stworzyć swoje własne alpaki. Wycieczka zakończyła się wspólnym grillem.
        Wycieczka do Alpakozagrody w Samoklęskach okazała się wspaniałym przeżyciem zarówno dla uczniów , jak i opiekunów. Dzieci wróciły do domu z uśmiechami na twarzach, pełne nowych doświadczeń i wiedzy o alpakach.
        Serdecznie podziękowania kierujemy dla właścicieli gospodarstwa za ciepłe przyjęcie i wspaniałą organizację.
        To była piękna lekcja w przyrodzie!
        Duża galeria zdjęć - link w komentarzu.
        Ośrodek Działań Ekologicznych "Źródła" #DzieńPustejKlasy
        AlpakoZagroda