📜 Niezwykła podróż w czasie naszych uczniów! 🏰

20.09.2024 13:35

📜 Niezwykła podróż w czasie naszych uczniów! 🏰

Nasi uczniowie przenieśli się w czasy pradziadów i poczuli atmosferę minionych epok! ✨ Mieli okazję poznać życie codzienne mieszkańców zamku, zgłębić zwyczaje rycerskie oraz wysłuchać fascynujących opowieści o dawnych bitwach i najazdach Tatarów. 🏇

Niezwykle emocjonującym momentem było przebieranie się w stroje średniowieczne – uczniowie wcielili się w postaci rycerzy, królowej, króla oraz mieszkańców grodu, co pozwoliło im poczuć się jak prawdziwi mieszkańcy zamku! 👑

Wizyta na wieży księżniczek, skąd rozpościerał się malowniczy widok na okolicę, była niezapomnianą atrakcją. 🌄 Uczniowie brali również udział w średniowiecznych zabawach, takich jak jazda na drewnianych konikach, co dostarczyło im mnóstwa radości i śmiechu. 🏰😄

To jednak nie wszystko! Uczniowie mieli szansę spróbować swoich sił w pieczeniu podpłomyków podczas specjalnych warsztatów. Pod okiem instruktorów przygotowywali ciasto i piekli własne podpłomyki, które z dumą degustowali. 🍞

Na zakończenie tej pełnej wrażeń wycieczki uczniowie zakupili pamiątki, które będą im przypominać o tej niezwykłej przygodzie! 🎁

To była niezapomniana lekcja historii i kultury, która na długo pozostanie w ich wspomnieniach!

• Witamy w klasie 2a

02.09.2024 13:50

,,Historia pewnej znajomości"- Dzień Rodziny w klasie 1a

19.06.2024 11:00
      W dniu 13.06.2024r. odbył się wyjątkowy Dzień Rodziny w klasie 1, który zgromadził uczniów i ich rodziców na terenie naszej szkoły. Wszyscy przybyli na tę uroczystość pełni entuzjazmu i gotowi do wspólnej zabawy. Uczniowie rozpoczęli występem artystycznym pt,, Historia pewnej znajomości", który obejmował różnorodne piosenki i tańce. Dzieci były pełne radości i zadowolenia, co można było dostrzec na ich uśmiechniętych twarzach. Rodzice z dumą obserwowali swoje pociechy, nagradzając je gromkimi brawami. W drugiej części spotkania do wspólnej zabawy dołączyli Rodzice, którzy aktywnie uczestniczyli w zabawach. Razem z uczniami tańczyli w rytm wesołej muzyki , śpiewali znane piosenki oraz brali udział w zabawie . Atmosfera była pełna śmiechu i radości. Jednym z najważniejszych momentów było wręczenie przez uczniów certyfikatów dla swoich rodziców. Każde dziecko miało możliwość uhonorowania swojej mamy i taty tytułem ,, Najlepszej Mamy" i ,, Najlepszego Taty na świecie" Był to wzruszający moment, który na długo pozostanie w pamięci zarówno dzieci, jak i rodziców. Dzień Rodziny okazał się być niezapomnianym wydarzeniem, które przyniosło wiele pozytywnych emocji i umocniło więzi rodzinne oraz społeczność klasową.

Wycieczka do AlpakoZagrody

07.06.2024 19:53
      5 czerwca 2024r. uczniowie klasy 1 i 2 rozpoczęli świętowanie Dnia Pustej Klasy i wybrali się na wycieczkę do Alpakozagrody w Samoklęskach, w celu przybliżenia dzieciom wiedzy o alpakach oraz umożliwienia im kontaktu z tymi urokliwymi zwierzętami.
      Podczas zwiedzania gospodarstwa uczniowie mieli okazję dowiedzieć się wielu ciekawostek na temat życia zwierząt. Opowiadała o ich pochodzeniu, zachowaniach i codziennej pielęgnacji. Dzieci mogły zaobserwować również inne zwierzęta takie jak : Kozy Anglonubijskie, owce, osiołki, ponadto Nandu, Pawie, Kaczki mandarynki, kury jedwabiste, gołębie Pawiki, króliki oraz żółwie. Największą atrakcją była bezpośrednia interakcja ze zwierzętami zwłaszcza alpakami. Uczniowie mogli przytulić , pogłaskać, nakarmić a co najbardziej zabawne dostać buziaka. Te spokojne i przyjazne zwierzęta szybko zdobyły sympatię wszystkich uczestników wycieczki. Po zakończeniu części zwiedzania , dzieci miały czas na zabawy na terenie zagrody. Uczniowie brali udział w warsztatach plastycznych, na których mogli stworzyć swoje własne alpaki. Wycieczka zakończyła się wspólnym grillem.
      Wycieczka do Alpakozagrody w Samoklęskach okazała się wspaniałym przeżyciem zarówno dla uczniów , jak i opiekunów. Dzieci wróciły do domu z uśmiechami na twarzach, pełne nowych doświadczeń i wiedzy o alpakach.
      Serdecznie podziękowania kierujemy dla właścicieli gospodarstwa za ciepłe przyjęcie i wspaniałą organizację.
      To była piękna lekcja w przyrodzie!
      Duża galeria zdjęć - link w komentarzu.
      Ośrodek Działań Ekologicznych "Źródła" #DzieńPustejKlasy
      AlpakoZagroda

Mini-Olimpiada dla pierwszoklasistów

24.05.2024 15:45

23 maja odbyła się Miniolimpiada dla uczniów klas I szkół podstawowych z terenu miasta Jasła, zorganizowana przez Szkołę Podstawową nr 10 w Jaśle. W wydarzeniu wzięło udział siedmioro pierwszoklasistów z naszej szkoły. Uczniowie rywalizowali w różnych konkurencjach sportowych, takich jak bieganie z pałeczką, tor przeszkód, skok w dal, rzut woreczkiem oraz strzał na bramkę.

Olimpiada była doskonałą okazją do integracji i zabawy, a także do rozwijania sportowych pasji naszych najmłodszych uczniów. Gratulujemy wszystkim uczestnikom!