• Koło chemiczne (eksperymenty)

• 25.02.2019 18:06
        • W pierwszym semestrze roku szkolnego 2018/2019 w naszej szkole odbywały się zajęcia w ramach koła chemicznego, na którym uczniowie klasy VII i VIII wykonywali szereg kolorowych eksperymentów chemicznych.

Celem tych zajęć było:

- rozwijanie zainteresowań przedmiotem chemia;

- rozbudzanie i rozwijanie pasji badawczych;

- kształtowanie umiejętności projektowania oraz wykonywania eksperymentów chemicznych;

Podczas zajęć uczniowie:

- kształcili umiejętność bezpiecznego posługiwania się odczynnikami i prostym sprzętem laboratoryjnym podczas samodzielnego wykonywania doświadczeń chemicznych;

- zbierali dane z przeprowadzonych doświadczeń, zapisywali równania reakcji,  wnioski i obserwacje;

- rozwijali umiejętność rozwiązywania problemowych zadań chemicznych.

W ramach zajęć z eksperymentu uczniowie samodzielnie  wykonali doświadczenia chemiczne, wśród których znalazły się "Lampa lawa", "Uciekający pieprz", "Pływające jajko", "Znikający atrament", "Wulkan w kuchni", "Kolorowe mleko", "Tęcza na talerzu", "Magiczna woda", "Ciecz nienewtonowska" i wiele, wiele innych.
          Zobaczcie sami : Koło chemiczne

Opiekun koła: Magdalena Lechwar

• „Więcej szczęścia jest w dawaniu aniżeli w braniu”

• 01.02.2019 10:47
        • Po raz kolejny Szkoła Podstawowa Nr 6 w Jaśle włączyła się w akcję charytatywną w ramach 27 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
          W tym roku reprezentowały nas wolontariuszki z klasy VII Gabriela Garbacik oraz Natalia Najbar, które kwestowały dla orkiestry. Społeczność szkolna jest dumna, że kolejny raz mogła być częścią tej wspaniałej akcji niosącej pomoc tak wielu ludziom.
          Celem tegorocznej akcji było pozyskanie środków finansowych dla „Dzieci małych i bez focha”, na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych.
        • Mikołaj w 7a

• 17.12.2018 11:38
        • Chociaż za oknami brak śniegu, to nastrój świąteczny zagościł już w naszej szkole.

Jak dobrze wiecie, Św. Mikołaj chodzi poświecie. Dźwiga swój worek niezmordowanie i każdy grzeczny prezent dostanie. Klasa VII chyba również była grzeczna w tym roku, bo wszyscy prezenty dostaliśmy. Do zobaczenia Mikołaju za rok!

Szkoda, że Mikołajki są tylko raz w roku!
          Galeria: Mikołaj w 7a