• Fotografia jako dziedzina sztuki -  spotkanie z Tomaszem Kasprzykiem
        • Fotografia jako dziedzina sztuki - spotkanie z Tomaszem Kasprzykiem

• 17.10.2018 15:00
        •               Uczniowie klasy VII A uczestniczyli w niecodziennym spotkaniu ze znanym artystą i fotografem Tomaszem Kasprzykiem - członkiem Fotoklubu Rzeczypospolitej Polskiej, członkiem Krynickiego Towarzystwa Fotograficznego oraz grupy PLAYA - Stowarzyszenia Jasielskich Artystów Plastyków.  Jest autorem i współautorem wielu wystaw fotograficznych - indywidualnych i zbiorowych. Za swoją twórczość został uhonorowany wieloma nagrodami, wyróżnieniami oraz dyplomami, m.in. w 2014 roku otrzymał medal za ZASŁUGI DLA KULTURY POLSKIEJ a we wrześniu roku bieżącego Medal za Zasługi DLA FOTOGRAFII POLSKIEJ.

Szczególne miejsce w twórczości Tomasza Kasprzyka zajmuje fotografia portretu psychologicznego i reportażowego. Dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców Jasła cieszyła się  wystawa fotografii ,,JASIELSKI FOTOPLASTYKON - Przechowalnia bagażu", prezentująca znanych jaślan w ,,Poczekalni kultury" w budynku Dworca Kolejowego.

Spotkanie w klasie siódmej zostało zaplanowane w związku z realizacją działu ,,Fotografia" na przedmiocie plastyka. Uczniowie mieli możliwość obejrzeć kilka fotografii ze zbiorów artysty, prezentację dokumentującą życie sióstr Bernardynek w klasztorze w Zakliczynie, do którego jasielski fotografik otrzymał zezwolenie wejścia (sytuacja bezprecedensowa!) a także portrety jaślan wykonane na wyżej wspomnianą wystawę fotograficzną. Artysta przekazał także uczniom kilka cennych wskazówek dotyczących fotografowania oraz zachęcił do rozwijania zainteresowań artystycznych - w różnych dziedzinach.

Spotkanie z Panem  Tomaszem Kasprzykiem było ciekawą lekcją sztuki a dla uczniów niecodzienną okazją do poznawania tajników fotografii artystycznej.

Galeria: Spotkanie z fotografem

nauczyciel plastyki - Małgorzata Szewczyk