• Koło chemiczne (eksperymenty)

• 25.02.2019 18:06
      • W pierwszym semestrze roku szkolnego 2018/2019 w naszej szkole odbywały się zajęcia w ramach koła chemicznego, na którym uczniowie klasy VII i VIII wykonywali szereg kolorowych eksperymentów chemicznych.

Celem tych zajęć było:

- rozwijanie zainteresowań przedmiotem chemia;

- rozbudzanie i rozwijanie pasji badawczych;

- kształtowanie umiejętności projektowania oraz wykonywania eksperymentów chemicznych;

Podczas zajęć uczniowie:

- kształcili umiejętność bezpiecznego posługiwania się odczynnikami i prostym sprzętem laboratoryjnym podczas samodzielnego wykonywania doświadczeń chemicznych;

- zbierali dane z przeprowadzonych doświadczeń, zapisywali równania reakcji,  wnioski i obserwacje;

- rozwijali umiejętność rozwiązywania problemowych zadań chemicznych.

W ramach zajęć z eksperymentu uczniowie samodzielnie  wykonali doświadczenia chemiczne, wśród których znalazły się "Lampa lawa", "Uciekający pieprz", "Pływające jajko", "Znikający atrament", "Wulkan w kuchni", "Kolorowe mleko", "Tęcza na talerzu", "Magiczna woda", "Ciecz nienewtonowska" i wiele, wiele innych.
        Zobaczcie sami : Koło chemiczne

Opiekun koła: Magdalena Lechwar