• Gramatyka polska nie musi być nudna.

• 17.04.2019 11:29
      • Jak sprawić, żeby uczniowie chętnie uczyli się polskiej gramatyki? Czy to w ogóle możliwe? Uczniowie klasy 7 przekonali się ,że nauka gramatyki polskiej może być przydatna w życiu codziennym, a nawet podczas buszowania w Internecie. Jak wiadomo dużą trudność sprawia młodzieży interpunkcja i ortografia. Aby ułatwić zrozumienie tego trudnego tematu, w czasie lekcji z języka polskiego, pracowaliśmy z popularnymi Internecie memami . Mem to komunikat obrazkowy, w którym pojawiają się elementy zaczerpnięte z szeroko pojętej kultury masowej.  Uczniowie na co dzień spotykają się z memami, dlatego wykorzystanie ich podczas lekcji , sprawiło, że wszyscy chętnie uczyli się poprzez zabawę. Na koniec warto przypomnieć, że analiza zdań złożonych jest tak naprawdę nauką interpunkcji i poprawnego budowania wypowiedzi.
        Galeria:Gramatyka w 7a
        Nauczyciel: Magdalena Janiga-Żdan