• Misiowe przedszkole - dzień 30

• 07.05.2020 09:07
        • Dzisiaj zapraszam do poważnych rozmów :-) Dzieci przecież mają swoje zdanie, pomysły i spostrzeżenia :-)
          1. Porozmawiaj z rodzicem na temat zalet mieszkania w dużym mieście/małym miasteczku/na wsi (w zależności od miejsca zamieszkania dziecka). Co Ci się podoba, co nie, co chciałbyś zmienić?
          Zadanie dodatkowe: czy wiesz kto zarządza Twoim miastem/wsią? Burmistrz, prezydent, sołtys, a może król? ;-)
          2. Wymień sklepy w których możesz dokonać zakupów w Twojej miejscowości. Ile nazw sklepów potrafisz wymienić? Do którego z nich chodzisz najczęściej?
          3. Wykonaj kolejną kartę do przewodnika pt: Moja miejscowość za 100 lat
        • Misiowe przedszkole - dzień 29

• 06.05.2020 09:39
        • Miejsce w którym mieszkamy i żyjemy to nie tylko budynki, ale piękna przyroda :-) Na zdjęciu rzeka ...Nil :-) Nie ta afrykańska, tylko płynąca przez moje miasteczko :-) Z nazwą rzeki wiąże się legenda, o której Misiowa mama Wam kiedyś opowie. Tymczasem:
          1) Jeśli pogoda pozwoli wybierzcie się na spacer w poszukiwaniu drzewa o ciekawym kształcie :-) Co Wam przypomina?
          2) Stwórz kolejną kartę w przewodniku pt: "Przyroda mojego miasta/wsi".
          3) Pomaszeruj do piosenki wydawnictwa "Muzyczny domek"
        • Misiowe przedszkole - dzień 28

• 05.05.2020 09:29
        • ak tam Wasze przewodniki? Macie już pomysły? A może powstała strona tytułowa? Jestem bardzo ciekawa jak wygląda :-)
          1. W kolejnym dniu stwórzcie kolejną karteczkę w przewodniku. Poproście mamusię/tatusia o podpisanie Waszych rysunków.
          2. Stwórzcie makietę miasta/wsi w której mieszkacie. Użyjcie klocków, pudełek, zabawek. Nie zapomnijcie o umieszczeniu na makiecie własnego domku ;-)
          3. Narysujcie domek wg instrukcji

Wymieńcie figury geometryczne o których mowa w wierszyku.
        • Misiowie przedszkole - dzień 27

• 04.05.2020 08:53
        • Kochane przedszkolaki, w tym tygodniu porozmawiamy o miejscach w których mieszkacie :-) Wsiach, wielkich miastach i małych miasteczkach. Miejscach bliskich Waszemu sercu :-)

1. Czy znasz swój adres? Jeśli tak powiedz go mamusi/ tatusiowi - nich sprawdzi czy dobrze zapamiętałeś. Jeśli nie - spróbuj się go nauczyć. Dla chętnych - naucz się kodu pocztowego miejscowości i nazwę województwa.

2. Spróbuj stworzyć przewodnik po Twojej miejscowości. Niech zawiera miejsca które wg Ciebie warto zobaczyć. Nie musi to być pomnik czy budynek. Piękne drzewo czy rzeka to również rzeczy, które warto pokazać innym. Pomyśl o tych miejscach i stwórz kartę tytułową przewodnika.

3. Jasło,to miasto, które widzisz na zdjęciu. Tu mieszkam :-) Opisz mamusi/tatusiowi co widzisz na fotografii

• Misie - tydzień 5

• 30.04.2020 14:47
        • To już piąty tydzień pracy zdalnej, a wy wytrwale pracujecie i dzielicie się z nami swoimi osiągnięciami. Pomagacie Rodzicom, zażywacie świeżego powietrza, dobrze się bawicie. Trzymajcie się dzielnie. Pozdrawiamy serdecznie.
          Pani Ula i pani Agnieszka.