Koledowanie i wigilia w 7a

Koledowanie i wigilia w 7a

Spotkanie z Mistrzem Szmalem

21.12.2023 11:35

Na zaproszenie Sławomira Szmala - mistrza piłki ręcznej 8 grudnia  uczniowie klasy 7a i 7b wzieli udział w Turnieju Nadziei Olimpijskich M2006 w Szklarach.  Spotkanie z uczniami klas 7a i 7b z Mistrzem było pełne entuzjazmu i ciekawości. Sławomir Szmal podzielił się swoimi doświadczeniami, inspirując młodzież do aktywności sportowej i determinacji w dążeniu do celów.

A później był prawdziwy mecz!!!

Dopingowaliśmy bardzo i oczywiście Polacy wygrali!!!

Taką profilaktykę to my kochamy!

Przy okazji wyjazdu do Szklar skorzystaliśmy z pięknej pogody i z Gubałówki zobaczyliśmy piękne zimowe Tatry. Widoki były niezapomniane!

Sławomir Szmal – polski piłkarz ręczny, występujący na pozycji bramkarza, w latach 1998–2018 reprezentant kraju, rekordzista pod względem liczby oficjalnych spotkań międzypaństwowych w kadrze seniorskiej. Wicemistrz świata z 2007, brązowy medalista Mistrzostw Świata 2009 oraz Mistrzostw Świata 2015.

Nowa galeria Spotkanie z mistrzem Szmalem została dodana do albumu fotograficznego

Sztuka nowoczesna oczami uczniów klas siódmych

21.12.2023 11:33

W programie klasy siódmej na lekcjach plastyki uwzględniono przemiany w sztuce, jakie zachodziły w kolejnych epokach. Uczniowie pracowali w parach przygotowując projekty, których celem było przedstawienie tych zmian na tle epok:  prehistorycznej, starożytnej, średniowiecznej, nowożytnej, nowoczesnej oraz współczesnej. Po omówieniu tej tematyki przystąpiono do kolejnych tematów związanych z historią sztuki i skupiono się na sztuce nowoczesnej (II poł XIX wieku.- 1939 r.) oraz czteroma jej kierunkami:  fowizmem, ekspresjonizmem, kubizmem, oraz futuryzmem.

Uczniowie wykonali prace malarskie lub rysunkowe inspirowane obrazami artystów z tego okresu i są one aktualnie prezentowane na korytarzu szkolnym, wzbudzając zainteresowanie młodszych uczniów. Prace plastyczne są bardzo różnorodne i trafnie oddają przekaz artystyczny sztuki nowoczesnej.

nauczyciel plastyki

Małgorzata Szewczyk

Lekcja odpowiedzialności- Wybory JBO

16.10.2023 09:38
      5 października wszyscy uczniowie naszej szkoły, którzy ukończyli 13 lat i mieszkają na terenie miasta Jasła, mogli uczestniczyć w głosowaniu nad wybranym projektem inwestycyjnym i nieinwestycyjnym Jasielskiego Budżetu Obywatelskiego. Na lekcjach wiedzy o społeczeństwie  młodzież klasy 7 a i 7 b dowiedziała się, czym jest budżet obywatelski, jak wygląda karta do głosowania oraz jak należy głosować. Przedstawione zostały wszystkie zgłoszone do JBO projekty, aby uczniowie mogli zastanowić się, który z nich wybrać. Głosowanie  było dla młodzieży lekcją demokracji, patriotyzmu i  odpowiedzialności za swoją małą Ojczyznę.

Dzień kropki w 7a

29.09.2023 12:47

15 września w naszej szkole obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki, którego celem było wzbudzenie u wszystkich uczniów klas 1-8  kreatywności, pomysłowości  do tworzenia i działania. Dzień Kropki  to dzień odwagi i zabawy. Tego dnia nasze zabawy wypełnione były kolorowymi kropkami.

Na zajęciach  uczniowie poznawali genezę tego święta. Dzieci uważnie wysłuchały opowiadania, jak to zwyczajna kropka zmieniła świat małej dziewczynki o imieniu Vashti. Historia ta uświadomiła im, że każdy z nas ma jakieś ukryte zdolności i talenty. Tego dnia również dostrzegaliśmy kropki tam, gdzie wcześniej nikt na nie nie zwracał uwagi. Okazało się, że kropki towarzyszą nam w naszym codziennym życiu.

Wielu uczniów tego dnia ubrało się w „kropkowane” ubrania. Dzieci opowiadały o swoich pasjach i zainteresowaniach. Był to twórczy dzień. Z małych kropek powstawały bardzo ciekawe dzieła.

Każdy z naszych uczniów ma talent. Mamy wśród nas talenty plastyczne, muzyczne, sportowe, techniczne i wiele, wiele innych.

BYŁO KOLOROWO, „KROPKOWO” I RADOŚNIE.

Dziękujemy wszystkim rodzicom w za współpracę  w tym ważnym dla dzieci przedsięwzięciu.