II Międzyprzedszkolny Konkurs Kolęd, Pastorałek i Piosenek Świąteczno-Noworocznych

19.12.2023 08:32
      Oliwia Marcisz z grupy Sowy reprezentowała nasze przedszkole na "II Międzyprzedszkolnym Konkursie Kolęd, Pastorałek i Piosenek Świąteczno-Noworocznych w solowych występach dzieci" , który organizowany był przez Przedszkole Miejskie nr 11 w Jaśle.
      Gratulujemy Oliwce i życzymy kolejnych sukcesów!!
      Link do wystepu: https://www.facebook.com/przedszkolenr11jaslo/videos/884866236714891

Poruszające bajki o emocjach

30.11.2023 14:22
      Dzieci wzięły udział w programie "Poruszające bajki o emocjach" mającym na celu wspierać emocjonalny rozwój dziecka.
      Jedna z emocji to złość. Podczas pierwszej podróży przedszkolaki poznały Szarlotkę, bohaterkę, która czuła złość. Zdobyły wiedzę jak radzić sobie z tą emocją.
      Podczas drugiego warsztatu przeniosły się do świata Błyszczących Strzał, gdzie pojawiła się inna emocja - strach, bohaterka Cicha Trawa bała się ciemności. Tutaj dzieci uczyły się jak radzić sobie ze strachem.
      Emocje są ważne - pomagają nawiązywać kontakty z innymi, wyrażać nasze potrzeby i poruszać się w otaczającym świecie, chronią i motywują.

BohaterOn u Sówek

27.11.2023 14:58
      Pszczółki i Sowy uczestniczyły w projekcie BohaterOn w Twojej Szkole 2023.
      Lekcja bohaterstwa to temat pozwalający zrozumieć przedszkolakom, że można zostać bohaterem, gdy nie ma wojny i nawet gdy jest się dzieckiem.
      Opowiadanie "Jak zostałem bohaterem" pozwoliło dzieciom utrwalić pojęcia: ojczyzna, historia, wolność bohater. Przedszkolaki poznały zachowania społeczne - wyrażające szacunek do ojczyzny, postawy tolerancji i szacunku do innych.
      Podczas zajęć dzieci przekonały się jakie korzyści daje współpraca, jak ważne jest zwracanie uwagi na potrzeby innych.
      Dziękujemy Wam Bohaterowie.
      Dzięki Wam wiemy co to ojczyzna, wolność, szacunek. Już jako najmłodsi Polacy możemy służyć Ojczyźnie służąc pomocą, dobrym słowem, uśmiechem.

Ram pam pam swoje prawa znam

27.11.2023 14:55

Sowy wzięły udział w Wojewódzkim konkursie plastycznym konkursie plastycznym dla przedszkoli.

To właśnie w przedszkolu po raz pierwszy dzieci poznają swoje prawa i obowiązki. Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka to dzień, w którym uświadamiamy dzieciom, że tak samo jak dorośli mają swoje prawa. Prawa Dziecka są takie same i obowiązują na całym świecie.

Chcemy, żeby dzieci już od najmłodszych lat zdawały sobie sprawę z tego, że im również przysługują prawa oraz jak te prawa przekładają się na codzienne życie. By dzięki nim czuły się bezpieczne, kochane, szczęśliwe i beztroskie.

Wykonaliśmy dwa ciekawe  plakaty i otrzymaliśmy pamiątkowe dyplomy oraz drobne upominki.

Może nasze prace są wystawione w Centrum Handlowym Millenium Hall w Rzeszowie? Może ktoś tam będzie i sprawdzi?

Nowa galeria Ram pam pam została dodana do albumu fotograficznego

Przerwa na czytanie w przedszkolu

14.11.2023 13:11
      Uczniowie i przedszkolaki  wzięli udziału w IV Międzynarodowej edycji VIII Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w liczbie osób czytających na przerwie pt. “Przerwa na czytanie”. Wydarzenie odbywało się w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej Cała Polska czyta dzieciom. Były strefy czytania, w których dzieci słuchały opowieści o tym , co w życiu ważne i ma moc. Odbyła się również akcja „Starsi dla młodszych”, w która zaangażowali sie uczniowie klasy 7b.
      Zapaszamy do galerii:
      #PrzerwaNaCzytanie