• Uczniowie klasy 1A powitali nowe koleżanki z Ukrainy

• 28.03.2022 12:34
      •        Od kilku dni do naszej klasy uczęszczają trzy dziewczynki z Ukrainy: Maria, Sofia i Ulana. Od początku zostały bardzo ciepło i serdecznie przyjęte przez uczniów klasy pierwszej oraz przez całą społeczność szkoły. Dziewczynki są miłe, grzeczne i uśmiechnięte. Chętnie się uczą oraz bawią z polskimi rówieśnikami. Szybko pokonują barierę językową, a podczas zabawy wszyscy rozumieją się bez słów. Na każdej przerwie odwiedzają nas uczniowie klasy trzeciej, którzy częstują dziewczynki różnymi smakołykami, nawiązują z nimi kontakty i zazdroszczą, że do ich klasy nie dołączyły ukraińskie dzieci.

Obserwując zachowanie uczniów można stwierdzić, że przyjaźnie między nimi nawiązują się w sposób naturalny i spontaniczny. Uśmiech na twarzy dziewczynek jest dla nas bezcenny i motywuje nas do tego, aby dawać im jeszcze więcej ciepła i dobra. Chwile, które spędzają z nami w szkole są dla nich chwilami zapomnienia od okrutnej rzeczywistości, z którą musiały się zmierzyć. Staramy się więc zapewnić im jak najlepsze warunki, tak aby chętnie przychodziły do szkoły i przeżywały z nami każdy kolejny dzień.