• Klasowa wigilia w I A

• 17.12.2021 22:09
      • To pierwsza wspólna wigilia uczniów klasy pierwszej oraz nowej wychowawczyni. Wszyscy z niecierpliwością czekaliśmy na tą klasową uroczystość. Uczniowie przyszli do szkoły odświętnie ubrani i o umówionej godzinie rozpoczęliśmy przygotowania do wspólnego świętowania. Bardzo pomogły nam mamy z trójki klasowej, które przystroiły i udekorowały stół oraz rozłożyły wigilijne potrawy.

Z uwagi na obostrzenia sanitarne, zrezygnowaliśmy ze staropolskiego obyczaju łamania się opłatkiem i po ogólnym złożeniu życzeń, degustowaliśmy wigilijne potrawy.  Zgodnie z polską tradycją nie zabrakło wspólnego kolędowania. Wystąpiły także dziewczynki, które były nieobecne podczas konkursu kolęd, a następnie dołączyli do nich inni uczniowie i żywiołowo zaśpiewali utwór ,,Skrzypi wóz".

W tym dniu Julia i Szymon obchodzili swoje urodziny, więc była kolejna okazja do świętowania i częstowania się smakołykami. Nie zabrakło też skromnych upominków gwiazdkowych dla dzieci. To był dzień pełen wrażeń !!!

Dziękujemy za pomoc mamom :)

wychowawczyni oraz uczniowie klasy IA