• Praca nad projektem edukacyjnym ,,POZNAJ SWÓJ KRAJ" w klasie 3A

• 07.12.2023 14:05
      •  Projekt został zaplanowany wspólnie z uczniami. Zostało wyłonionych 5 grup badawczych, które kolejno opracowywały następujące zagadnienia:
        1. Historia Polski
        2.Zamki i zabytki Polski
        3. Sławni Polacy
        4. Krainy geograficzne w Polsce
        5. Zwierzęta żyjące w Polsce
                        Uczniowie pracowali już wcześniej metodą projektu, więc były im znane obowiązujące zasady.  Każda grupa wybrała swojego lidera, dzieci podzieliły się także zadaniami. Każdy starał się aktywnie pracować w swojej grupie, ważna była też współpraca i zgodna atmosfera. Niektórzy przygotowali pewne elementy w domu, więc wtedy praca przebiegała szybciej. Widać było duże zaangażowanie dzieci, Szymon zakupił nawet makietę zamku, którą samodzielnie skleił.
                        Na zakończenie każda grupa prezentowała się na forum klasy i zachęcała do zainteresowania się ich pracą projektową. Taka aktywna metoda pracy zaktywizowała wszystkich uczniów, uczyła współpracy oraz odpowiedzialności za powierzone zadania, a także poszerzyła wiedzę na temat kraju ojczystego.
        Małgorzata Szewczyk