• Pomysły na rodzinne zainteresowania

• 22.11.2023 10:37
      • Wspólne spędzanie czasu rodziców ze swoim dzieckiem jest bardzo korzystne, gdyż sprzyja pogłębianiu więzi emocjonalnych. Jest także okazją do rozwijania wspólnej komunikacji oraz rozumienia własnych emocji. Daje dziecku poczucie bezpieczeństwa oraz buduje jego pozytywną samoocenę. Doskonałym sposobem na wspólne spędzanie czasu z dzieckiem są rodzinne zainteresowania i pasje. Dzieci chętnie opowiadają o wędkowaniu czy o wyprawie na grzyby z rodzicami, o wspólnym gotowaniu czy o rodzinnych wyjazdach i wycieczkach. Takim przykładem są też różne robótki ręczne.

Mieliśmy okazję zobaczyć piękne włóczkowe zabawki  robione własnoręcznie przez mamę Ulianki. Zaprosiliśmy panią Oksanę na zajęcia do szkoły, aby z bliska przyglądać się, jak one powstają. Ulianka także pochwaliła się swoimi umiejętnościami. Miło było obserwować wspólną pracę mamy i dziecka i radość z tego tworzenia. A każda z tych maskotek jest urocza i niepowtarzalna!