• Owoce na widelcu w IIa

• 19.11.2018 10:10
      • W ponury, deszczowy dzień klasa II a przeniosła się w ciepłe, tropikalne klimaty. Stało się to za sprawą Wyspy owoców. Dzieci rozpoznawały i poznawały smak egzotycznych owoców takich jak: kiwi, kaki-jabłko orientu, banany, pomarańcze, mandarynki oraz polskie jabłka, niektóre z własnych ogrodów. Potem nadszedł czas na samodzielne przygotowanie miseczki zdrowia. Nastąpiło dokładne krojenie, umieszczanie na talerzykach i w pucharkach oraz dekorowanie. Uczniowie dobrze znają orzechy, rodzynki, pestki dyni i słonecznika. Natomiast wszyscy z zaciekawieniem próbowali nasion chia czyli szałwii hiszpańskiej. Taka różnorodna posypka okazała się w połączeniu z owocami bardzo smakowita. Całości dopełniła świeża mięta. Smacznego!

Były to kolejne zajęcia w ramach projektu ,,Szkoła na Widelcu”.
        Galeria: Smothie