• Kolorowe kanapki w IIb

• 19.11.2018 09:48
      • W bieżącym tygodniu klasy: 1a, 2a i 2b przygotowywały pyszne, kolorowe kanapki. Dzieci przyniosły z domu różnego rodzaju pieczywo, sery, twarogi, jajka, wędlinę, całą barwę warzyw i zieleninę. Zwróciły uwagę na wartości odżywcze ciemnego pieczywa. Przygotowały  narzędzia kuchenne  potrzebne do wykonania kanapek: bezpieczne noże, deseczki, talerzyki i ściereczki. Wyjątkowo pięknie prezentowały się w zielonych fartuszkach. Od samego początku pamiętały o higienie rąk i zasadach higienicznego przygotowania posiłku. Po wykonaniu kanapek urządziły sobie wspólne klasowe śniadanie, które smakowało im wybornie. Podjęły decyzję, że wieczorem przygotują kanapki na kolację swoim bliskim. Zapach unoszący się po korytarzu szkolnym wzbudzał zainteresowanie starszych klas.

Zachęcamy rodziców do przygotowywania dla swoich dzieci na drugie śniadanie do szkoły domowych kanapek, zamiast kupowania drożdżówek, pączków i innego rodzaju słodkich bułeczek. Proszę zobaczyć na zdjęcia, jakie smaczne kanapki przygotowały  klasy z naszej szkoły.

Smacznego!

Koordynator Małgorzata Mroczka