• Koło języka polskiego

• 25.02.2019 18:01
        • Ferie zimowe trwały w najlepsze, jednak byli uczniowie, którzy nie ustają w dążeniu do zdobywania wiedzy. Młodzi miłośnicy literatury i twórczego pisania w pierwszym tygodniu feryjnego wypoczynku, chętnie przyszli na dodatkowe zajęcia z języka polskiego, przygotowujące do egzaminu.
          Podczas dwugodzinnych warsztatów przypominali sobie motywy literackie i ćwiczyli pisanie rozprawki. Całe spotkanie odbyło się w atmosferze radosnej twórczości.
          Wszystkich chętnych, zapraszam również do korzystania z zajęć on-line, poprzez Messengera, gdzie funkcjonuje grupa ,, Kółko z języka polskiego”.

Nauczycielka jezyka polskkiego - Magdalena Janiga -Żdan

• "Pomysł na siebie" - warsztaty dla 8a

• 08.02.2019 14:30
        • W czwartek 7 lutego uczniowie klasy 8a korzystając z zaproszenia Zespołu Szkół Usługowych i Spożywczych w Jaśle wzięli udział w warsztatach z cyklu "Pomysł na siebie", które w bieżącym roku szkolnym były po raz pierwszy adresowane do uczniów klas ósmych i miały za cel pokazanie oferty szkoły i prezentację kierunków kształcenia w tej szkole.
          Warsztaty, w których aktywnie wzięli udział uczniowie odbywały się równolegle w pracowni fryzjerskiej, cukierniczej oraz pracowni analizy żywności. Trzeba przyznać, że ćwiczenia praktyczne prezentowane w trakcie warsztatów wzbudziły ogromne zainteresowanie i ciekawość, a także autentyczne zaangażowanie naszych ósmoklasistów. Uczniowie byli bardzo zadowoleni z takiej formy poznawania przyszłych szkół i dokonywania swoich, jakże ważnych wyborów. A jak działali na poszczególnych zajęciach pokazuje to materiał fotograficzny.
          Galeria: Warsztaty w ZSUiS
        • 8a podróżuje z Małym Księciem.

• 05.02.2019 11:59
        • Małego Księcia nikomu nie trzeba przedstawiać. Bohater stworzony przez francuskiego pilota i pisarza A. de Saint-Exupery’ego , rozbudza wyobraźnię dzieci i dorosłych na całym świecie. Któż z nas nie chciałby popatrzeć jak wybucha wulkan, albo spotkać się z latarnikiem na jego planecie.
          Uczniowie z klasy 8a mieli taką okazję na lekcji języka polskiego. Dzięki aplikacji The Tiny Prince mogli jeszcze dosadniej bardziej przeżywać przygody Małego Księcia i pomagać mu w rozwiązywaniu problemów.
          Połączenie zabawy z nauką jest doskonałym rozwiązaniem na pobudzenie umysłów i spojrzenie na lekturę łaskawszym okiem.
          Galeria: Mały Książę w 8a

Magdalena Janiga -Żdan

• Mikołaj w 8a

• 10.12.2018 12:04
        • Chociaż za oknami brak śniegu, to nastrój świąteczny zagościł już w naszej szkole.

W tym wyjątkowym dniu, pojawili się również uczniowie, którzy w swoim stroju mieli coś czerwonego, czyli mikołajowego. Tradycyjnie, jak co roku, tego dnia, panował u nas szczególny klimat, przede wszystkim za sprawą  szanownego Gościa. Dzieci rozpoznały Go od razu - to Mikołaj. Był to dobry znak, świadczący o tym, że dzieci były grzeczne i zasłużyły na prezenty. Mikołaj dotarł do szkoły z workiem pełnym słodkości, co nasi uczniowie przyjęli bardzo entuzjastycznie. Dla każdego dziecka znalazła się słodka niespodzianka i dla młodszego i dla starszego, i dla grzecznego i mniej grzecznego. Było dużo radości i uśmiechów. Przejęte i uradowane buźki, zwłaszcza najmłodszych dzieci, potwierdziły, że wierzą w Mikołaja i niecierpliwie Go oczekują. Spotkanie z Mikołajem minęło bardzo szybko i sprawiło dzieciom wiele radości i wrażeń.

Szkoda, że Mikołajki są tylko raz w roku!
          Galeria: Mikołaj w 8a

• Prace rękodzielnicze kl.8A

• 26.11.2018 12:49
        • Uczniowie w trakcie zajęć kształtujących kreatywność rozwijają wyobraźnię i pomysłowość, angażują różne sfery aktywności twórczej.      Ostatnio wykonywali prace rękodzielnicze, które bardzo ich zainteresowały, a przy okazji dały możliwość rozwijania zdolności manualnych. Okazało się także, że działały wyciszająco i odstresowująco.
          Wystawka prac zdobi korytarz szkolny i budzi powszechne zainteresowanie młodszych kolegów.
          Galeria: Kreatywnie w 8a

Małgorzata Szewczyk