• Komers klasy ósmej Szkoły Podstawowej nr 6 w Jaśle

• 18.06.2019 09:31
        • Uroczystą oprawę miał komers klasy ósmej w Szkole Podstawowej nr 6 im. Adama Mickiewicza w Jaśle.
          Tradycyjna zabawa na zakończenie pierwszego etapu edukacji upłynęła pod znakiem szampańskiej zabawy. Nie zabrakło podziękowań dla wychowawców.
          Impreza była szczególna, gdyż jest to pierwszy rocznik objęty reformą edukacji. Tym samym po raz pierwszy bawili się absolwenci ośmioletniej szkoły podstawowej.
          Galeria: Komers klasy ósmej
        • Klasa 8a w Oświęcimiu i Krakowie

• 27.05.2019 13:51
        • W dniach 20-21 maja klasa 8a wyjechała na szkolną wycieczkę, której zasadniczym celem było zwiedzanie Muzeum Auschwitz - Birkenau w Oświęcimiu oraz wizyta w Krakowie.
          Zwiedzanie muzeum Auschwitz i poznanie historii zbrodni nazistowskich oraz męczeńskiej śmierci milionów ludzi zrobiło ogromne wrażenie na uczniach, którzy ze szczególną uwagą i powagą wtopili się w nastrój tego szczególnego dla Polaków miejsca martyrologi.
          Pierwszy dzień wycieczki zakończył wieczorny spacer po Rynku Głównym Krakowa, zwiedzanie z zewnątrz najważniejszych zabytków oraz zakup pamiątek. Do hotelu, w którym byliśmy zakwaterowani, wróciliśmy tramwajem, co stanowiło dodatkową atrakcję wycieczki. Drugi dzień, po smacznym śniadanku, rozpoczął się wizytą w GO Fly Parku, gdzie uczniowie mieli okazję do różnorodnych aktywności fizycznych korzystając z trampolin, zjeżdżalni, batutów itp.
          W tym dniu skorzystaliśmy także z oferty multikina wybierając seans filmowy "Trzy kroki od siebie", który okazał się bardzo poruszająca historią przyjaźni młodych ludzi. Film dostarczył nam wielu emocji i wzruszeń. Szczęśliwie pogoda na wycieczce nam dopisywała i nie pokrzyżowała wcześniejszych planów więc spełnieni i zadowoleni wróciliśmy do Jasła.
        • Rekomendowany program profilaktyki zintegrowanej ARCHIPELAG SKARBÓW

• 20.05.2019 12:14
        • W dniach 9-10 maj po raz pierwszy w naszej szkole uczniowie klasy 8a wzięli udział w realizacji programu profilaktycznego „Archipelag Skarbów”. Głównym celem programu jest zapobieganie różnym zachowaniom ryzykownym i problemom młodzieży.

Program realizowany był w formie dwóch spotkań:

Spotkanie 1 poświęcone było zagadnieniom dotyczącym  rozumienia siebie, własnych emocji i relacji z innymi osobami a także tematyce zagrożeń wieku dorastania - sięganiu po alkohol, narkotyki i dopalacze.

Spotkanie 2 poświęcone było zagadnieniom związanym z seksualnością człowieka.

Podczas realizacji programu poruszone  były tematy związane z wywieraniem presji rówieśniczej i sposobami radzenia sobie z nią, zachowaniami agresywnymi i zachowaniach o uprzedmiotawiającym charakterze.

Program zakończył  się Festiwalem Archipelagu Skarbów, który jest okazją do aktywnego udziału młodzieży w formułowaniu przekazu profilaktycznego adresowanego do ich rówieśników. Młodzież prezentowała swoje własne prace (prezentacje, wiersze, piosenki, rysunki) dotyczące podanych tematów profilaktycznych.

Nasza młodzież bardzo chętnie i z dużym zaangażowaniem brała aktywny udział zarówno w spotkaniach jak  i w Festiwalu Twórczości.

JESTEŚMY Z WAS DUMNI!

Galeria: Archipelag Skarbów

Realizacja programu dla uczniów klasy 8a poprzedzona została spotkaniem dla rodziców wszystkich klas 1-8.
          Wszystkim rodzicom oraz opiekunom dziękujemy za przybycie.

Mamo i Tato!

„Jesteście bardzo ważni dla swoich dzieci, które uważnie słuchają , tego co do nich mówicie, nawet jeśli tego nie okazują. To Wam najbardziej ufają i od Was najwięcej się uczą.

Możecie powiedzieć swojemu dziecku dużo więcej rzeczy o znaczeniu szacunku, wzajemnej pomocy, tolerancji, uczciwości i odpowiedzialności , niż Wasze dziecko dowie się z mediów czy od rówieśników”.
        • Giełda szkół ponadpodstawowych

• 21.03.2019 14:34
        • W dniu 20 marca klasa 8a uczestniczyła w Giełdzie Szkół Ponadpodstawowych, która odbywała się w Zespole Szkól Nr 3 w Jaśle.
          W trakcie akcji promocyjnej uczniowie mieli okazję do przyjrzenia się ofertom poszczególnych szkół ponadpodstawowych, a także rozmów z nauczycielami i absolwentami tych szkół. Była również możliwość pobrania ulotek informacyjnych oraz uczestnictwa w pokazach i warsztatach tematycznych na terenie ZS Nr 3. Taka forma zainteresowania uczniów szkołami, w których będą za kilka miesięcy kontynuować swoja edukację spełniła ich oczekiwania i utwierdziła w dokonaniu wyboru szkół.
          Galeria: Giełda szkół