• Rekomendowany program profilaktyki zintegrowanej ARCHIPELAG SKARBÓW

• 20.05.2019 12:14
      • W dniach 9-10 maj po raz pierwszy w naszej szkole uczniowie klasy 8a wzięli udział w realizacji programu profilaktycznego „Archipelag Skarbów”. Głównym celem programu jest zapobieganie różnym zachowaniom ryzykownym i problemom młodzieży.

Program realizowany był w formie dwóch spotkań:

Spotkanie 1 poświęcone było zagadnieniom dotyczącym  rozumienia siebie, własnych emocji i relacji z innymi osobami a także tematyce zagrożeń wieku dorastania - sięganiu po alkohol, narkotyki i dopalacze.

Spotkanie 2 poświęcone było zagadnieniom związanym z seksualnością człowieka.

Podczas realizacji programu poruszone  były tematy związane z wywieraniem presji rówieśniczej i sposobami radzenia sobie z nią, zachowaniami agresywnymi i zachowaniach o uprzedmiotawiającym charakterze.

Program zakończył  się Festiwalem Archipelagu Skarbów, który jest okazją do aktywnego udziału młodzieży w formułowaniu przekazu profilaktycznego adresowanego do ich rówieśników. Młodzież prezentowała swoje własne prace (prezentacje, wiersze, piosenki, rysunki) dotyczące podanych tematów profilaktycznych.

Nasza młodzież bardzo chętnie i z dużym zaangażowaniem brała aktywny udział zarówno w spotkaniach jak  i w Festiwalu Twórczości.

JESTEŚMY Z WAS DUMNI!

Galeria: Archipelag Skarbów

Realizacja programu dla uczniów klasy 8a poprzedzona została spotkaniem dla rodziców wszystkich klas 1-8.
        Wszystkim rodzicom oraz opiekunom dziękujemy za przybycie.

Mamo i Tato!

„Jesteście bardzo ważni dla swoich dzieci, które uważnie słuchają , tego co do nich mówicie, nawet jeśli tego nie okazują. To Wam najbardziej ufają i od Was najwięcej się uczą.

Możecie powiedzieć swojemu dziecku dużo więcej rzeczy o znaczeniu szacunku, wzajemnej pomocy, tolerancji, uczciwości i odpowiedzialności , niż Wasze dziecko dowie się z mediów czy od rówieśników”.