• Klasa 8a w Oświęcimiu i Krakowie

• 27.05.2019 13:51
      • W dniach 20-21 maja klasa 8a wyjechała na szkolną wycieczkę, której zasadniczym celem było zwiedzanie Muzeum Auschwitz - Birkenau w Oświęcimiu oraz wizyta w Krakowie.
        Zwiedzanie muzeum Auschwitz i poznanie historii zbrodni nazistowskich oraz męczeńskiej śmierci milionów ludzi zrobiło ogromne wrażenie na uczniach, którzy ze szczególną uwagą i powagą wtopili się w nastrój tego szczególnego dla Polaków miejsca martyrologi.
        Pierwszy dzień wycieczki zakończył wieczorny spacer po Rynku Głównym Krakowa, zwiedzanie z zewnątrz najważniejszych zabytków oraz zakup pamiątek. Do hotelu, w którym byliśmy zakwaterowani, wróciliśmy tramwajem, co stanowiło dodatkową atrakcję wycieczki. Drugi dzień, po smacznym śniadanku, rozpoczął się wizytą w GO Fly Parku, gdzie uczniowie mieli okazję do różnorodnych aktywności fizycznych korzystając z trampolin, zjeżdżalni, batutów itp.
        W tym dniu skorzystaliśmy także z oferty multikina wybierając seans filmowy "Trzy kroki od siebie", który okazał się bardzo poruszająca historią przyjaźni młodych ludzi. Film dostarczył nam wielu emocji i wzruszeń. Szczęśliwie pogoda na wycieczce nam dopisywała i nie pokrzyżowała wcześniejszych planów więc spełnieni i zadowoleni wróciliśmy do Jasła.