• Warsztaty wokalne w kl. VII

• 25.03.2019 12:09
      • Uczniowie klasy VII mieli okazję uczestniczyć w warsztatach wokalnych prowadzonych przez Marcelinę Kamińską - absolwentkę Uniwersytetu Rzeszowskiego na Wydziale Sztuki, obecnie pracującą w Studio Wokalno-Instrumentalnym ARTMUS w Jaśle.

Podczas warsztatów uczniowie wykonywali ćwiczenia składające się na ,,rozgrzewkę wokalną", które przygotowują aparat głosowy do śpiewu: rozluźniające ćwiczenia gimnastyczne, masaż pleców, ćwiczenia oddechowe, dykcyjne i emisyjne. Uczniowie uczyli się oddychania przeponowego, warunkującego poprawny śpiew. Podczas ćwiczeń przydatna okazała się butelka z wodą i plastikowa rurka. Po odpowiednim rozśpiewaniu uczniowie wykonali poznaną wcześniej piosenkę z repertuaru kl. VII pt. ,,Muza, muzyka".

Pani Marcelina udzieliła wielu wskazówek dotyczących sposobów przygotowywania się do konkursów piosenek. Na zakończenie - na prośbę uczniów - zaśpiewała utwór pt. ,,Pocahontas",  była więc możliwość wysłuchania  tej piosenki w profesjonalnym wykonaniu.

Warsztaty uświadomiły uczniom rolę ,,treningu wokalnego" a także zaciekawiły i zaktywizowały wszystkich uczniów. Gościnnie pojawili się na nich także reprezentanci kl. VIII.
        Serdecznie dziękujemy  Pani Marcelinie za  poświęcenie czasu naszym uczniom.

Galeria: Warsztaty wokalne

nauczyciel muzyki  Małgorzata Szewczyk